Kubek reklamowy

Reklama dźwignią handlu

W poprzednim systemie funkcjonowało hasło: „Reklama dźwignią handlu”. Mimo, że nie było takiej techniki i możliwości jak w tej chwili np. odblaski reklamowe, długopisy z nadrukiem, balony reklamowe.

Jak reklama wpływa na handel?

Kubek reklamowyOglądając stare filmy możemy zauważyć zalążki obecnych reklam zwłaszcza w ówczesnych domach towarowych, lotniskach, dworcach. Nieliczne firmy zagraniczne błyszczały na tle szarej rzeczywistości polskiej dzięki neonom reklamowym. Wchodząc do Pewexu, który już na zewnątrz wyróżniał się wyglądem od pozostałych sklepów można było dostać zawrotu głowy od kolorów i zapachów nie mówiąc już o ilości towarów. W dzisiejszych czasach z kolei mamy zupełny chaos jeżeli chodzi o ilość i wygląd reklam. Niektóre z nich szpecą i zasłaniają .Zachłysnęliśmy się tym co przyszło i umieszczaliśmy reklamy wszędzie bez ładu i składu. Na szczęście, zwłaszcza w dużych miastach zostaje to dzięki przepisom doprowadzane do porządku. W tej chwili żadna firma nie istnieje na rynku bez reklamy czy to w Internecie, czy w realu. Jeżeli szukamy czegokolwiek to pierwszy ruch jaki wykonujemy to klikamy w wyszukiwarkę internetową. Czytamy opinie o danym produkcie czy firmie i już coś wiemy na interesujący nas temat.

Możemy porównać ceny interesującego nas produktu jego skład czy wygląd. Są firmy, które bazują na sprzedaży internetowej dzięki temu nie muszą płacić za wynajem lokalu i zaoszczędzą na kosztach. Takie rozwiązanie będzie z pewnością coraz chętniej stosowane.