strzyżenie psów

Psi wybieg

Jeszcze kilka lat temu usługi takich osób jak psi fryzjer czy stylista zdawały się większości społeczeństwa całkowicie zbędne. Ewentualnie uznawane je za zarezerwowane dla osób biorących udział w pokazach i zawodach, czyli dla wszelkiego rodzaju championów i psów rasowych. Dziś patrzy się już na to nie co inaczej.

Psi fryzjerzy w Krakowie

strzyżenie psówTego typu miejsca jak fryzjer dla psa kraków czy salon spa nie są już wcale niczym dziwnym, ani osobliwym. Coraz więcej osób decyduje korzysta się z usług tego typu punktów i to wcale ie są posiadacze rasowych psów czy kotów, a właściciele różnorodnych czworonogów. Skąd taka nagła zmiana poglądowa? W dużej mierze wynika to z faktu, że obecnie o zwierzętach domowych myślimy inaczej niż jeszcze kilka lat temu. Dawniej pies miał być stróżem, kot bronic przed myszami, dziś to są po prostu nasi towarzysze, przyjaciele rodziny. Co za tym idzie, skoro zmienił się ich status to i większą wagę przykładamy do ich potrzeb i bardziej dbamy o to by było one zadowolone pod każdym aspektem. Dlatego obecnie zamiar resztek z obiadu pies dostaje specjalistyczna karmę dostosowana do jego rasy i specyficznych potrzeb. A zamiast wody ze szlaucha, która miała być formą prysznica psa zabieramy do psiego fryzjera, gdzie znajdujemy różnego rodzaju usługi w zależności od tego czego pupil w danym momencie potrzebuje. Wymienić tu można strzyżenie psów, kąpiel, usuwaniem insektów, przycinanie pazurów., szczotkowanie, wyczesywanie kołtunów, higienę oczu i uszu.

Najczęściej wybieranym zabiegiem jest kąpiel i strzyżenie, co zwłaszcza w przypadku większych psów do samodzielnego wykonania w domu może okazać się dość kłopotliwe, dlatego ich posiadacze wolą skorzystać z usług profesjonalistów. W taki sposób oszczędzają swój czas i dodatkowo mają pewność, że dzięki zabiegom przeprowadzonym u fryzjera ich pies będzie w dobrej kondycji.