ławki parkowe

Przyszpitalny park i ławki parkowe

Hospicjum w Dąbrowie Górniczej miał bardzo złą renomę. Budynek wyglądał przerażająco. Chociaż wnętrze było całkowicie odremontowane i bardzo nowoczesne to jednak mało kto o tym wiedział.

Ławki parkowe to podstawowe wyposażenie parku

ławki parkoweTo co widzieli ludzie z zewnątrz to stare i odrapane gmaszysko. Otoczony był ze wszystkich stron bardzo zaniedbanym parkiem, do którego pacjenci udawali się bardzo niechętnie. W końcu władze szpitalne postanowiły zmienić złą opinie szpitala. Stary budynek został starannie odremontowany. Wymieniono okna, ocieplono ściany, położono nowy dach a całość starannie pomalowano. Teraz pozostał tylko park. Służby wycięły kilka spróchniałych drzew rozjaśniając znacznie park. W donice betonowe powsadzano nowe kwiaty. Ustawiono ławki parkowe cena. W jednym miejscu utworzono małe oczko wodne a przy niej postawiono śliczną altankę. W kilku miejscach postawiono wielkie kamiennie plansze do szachów, w innych grille betonowe. Weekendy od teraz miały być dniami otwartymi dla okolicznej ludności. Władze szpitalne uznały, że starszym pacjentom przyda się trochę towarzystwa. Pomysł okazał się fantastyczny. Co weekend do parku ściągały całe rodziny. Rodzice okupowali tłumnie grille podczas gdy dzieci biegały jak zaczarowane po urokliwym i nieco nadal tajemniczym parku. Pensjonariusze z ogromną przyjemnością spacerowali pomiędzy nimi wszystkimi.

Nawet jeśli pogoda nie do końca dopisywała pacjenci chętnie maszerowali między drzewami w płaszczach przeciwdeszczowych. Hospicjum z jednego najgorszych w kraju zmieniło się w jedno z najlepszych. A wystarczyło tylko zadbać o park.