Prześcieradła fortte

Prześcieradła frotte a opowiadanie bajek

Kiedy ma się małe dzieci to wiadomo, ile trzeba poświęcić im uwagi. Można czasem dwoić się i troić, a maluchy i tak nie będą zadowolone. Najczęściej domagają się opowiadania bajek. W końcu wszystkie dzieci lubią bajki, jedne bardziej, inne mniej.

Prześcieradła frotte i jersey to prawdziwy hit

Prześcieradła fortteCzasem jednak nie wystarcza samo czytanie książeczki tylko trzeba się bardziej postarać. Ja postawiłam na prześcieradła jersey. Pewnie brzmi to zabawnie, ale tak jest. Stare prześcieradła to idealny materiał do robienia prowizorycznych kostiumów. Można z nich zrobić pelerynkę-niewidkę, grecki strój, elegancką sukienkę, przebranie ducha, czy spódnicę. Dzięki temu do każdej bajki można wykorzystać prześcieradła frotte. Wiadomo, że nie są to profesjonalne przebrania, ale czasem wystarczy jeden element, żeby dzieciaki zainteresowały się opowiadaną historią. Czasem same chcą się przebierać, jeśli historia bardzo im się spodoba, i potem biegają po domu w prześcieradle zawiązanym na szyi udając, ze są superbohaterami albo dzielnymi rycerzami. Producent dzianin na pewno ma we mnie dobrego klienta, ponieważ przez to przebieranie się, moje prześcieradła się szybciej niszczą i niejednokrotnie bywały pocięte czy pomalowane przez dzieciaki, chcące mieć swój ulubiony kostium na stałe. Mi to jednak nie przeszkadza, przynajmniej mają jakieś zajęcie i nie siedzą cały czas przed komputerem. W końcu kreatywnie i plastycznie też powinny się rozwijać.

Prześcieradła jersey, które idą do kosza są małą ceną, za zabawę z dzieciakami. Cieszę się, że coś moje dzieci przynajmniej na chwilę zainteresowało i potrafią się razem bawić. Na bale przebierańców, jasełka, czy inne przedstawienia będą ubrania jak znalazł.