Projektowanie wnętrz a zakup mebli

Kiedy wymyśliłam sobie że chcę mieć wnętrze w stylu orientalnym, to nie sądziłam, że kupowanie mebli będzie dla mnie takie trudne. W końcu styl japoński jest nieco podobny do skandynawskiego, więc nie będzie z tym kłopotów. Stało się inaczej.

Projektowanie wnętrz i problemy zakupowe

profesjonalny architekt wnętrz z GdańskaNajpierw udałam się do biura projektowego. Wiedziałam, że tam otrzymam sprawdzone projektowanie wnętrz w Trójmieście. Firma była bardzo polecana, i słyszałam, że pracuje tam profesjonalny architekt wnętrz z Gdańska. I faktycznie, bardzo dobrze mi się z nimi rozmawiało. Architekt który mnie obsługiwał miał wiele ciekawych pomysłów, a ponadto mówił, że lubi wyzwania. Nikt do tej pory nie chciał mieć mieszkania w stylu orientalnym, więc dla nieco to nowość. Lubi jednak takie rzeczy. Całość wyszła naprawdę pięknie, to było moje wymarzone mieszkanie. Jednak problem pojawił się na etapie zakupu mebli. Architekt miał mi je wyszukać, a ja miałam zaakceptować. On ma lepsze rozeznanie w tym temacie, więc na pewno wie, gdzie można kupić dobre meble w dobrej cenie. Jednak to zadanie nawet dla niego było dosyć trudne. Jeśli już znalazł pasujące meble to były bardzo drogie, albo trzeba było je sprowadzać z innego kraju. Ja nie miałam takich funduszy, więc to nie wchodziło w grę. Architekt naradzał się, z innymi kolegami z pracy i w końcu coś udało im się znaleźć, ale nie do końca. Miałam przynajmniej łózko, kanapę i stół do jadalni. Zaczęliśmy szukać w sklepach z wyposażeniem skandynawski, czy nie mają czegoś takiego. Tym sposobem dobraliśmy stolik nocny, szablony do malowania na ścianie z motywem bambusa.

Jeszcze pozostała nam do kupienia szafa na ubrania, regał na książki i jakieś dodatki. Mam nadzieję, ze jednak uda się nam wszystko załatwić i mój wystrój mieszkania nie będzie się przeciągał.