Profesjonalne instalacje odgromowe

Każdego roku na terenie naszego kraju, w czasie burz, uderza w ziemie około tysiąca piorunów, z czego około połowa trafia w budynki i drzewa. Wyładowania atmosferyczne są bardzo niebezpiecznie nie tylko ludzi, ale i dla nieruchomości.

Kiedy wykonać instalację odgromową?

instalacje odgromowe BydgoszczPomimo, że istnieje duże ryzyko powstania znaczących szkód, jeżeli piorun trafi w budynek mieszkalny, to ciągle wiele osób nie posiada odpowiednich zabezpieczeń. Najczęściej wynika to z kosztów jakie należy ponieść w związku z zamontowaniem piorunochronu lub ewentualnych zmian w elewacji budynku. Jeżeli jednak zdecydujemy się na instalacje odgromowe Bydgoszcz jest miastem, w którym wiele firm specjalistycznych zajmuje się wykonaniem takiego zlecenia. Wbrew pozorom instalacja odgromowa wcale nie zabiera wiele miejsca i na dodatek jest w taki sposób wykonywana, aby była jak najmniej widoczna. Jej początek zaczyna się na najwyższym punkcie budynku czyli najczęściej na kominie i biegnie wzdłuż brzegu dachu, elewacji budynku i kończy się w ziemi. Instalacje można tak naprawdę wykonać w dowolnym momencie, jednakże najtaniej jest to zrobić już na etapie budowy domu, ponieważ niektóre elementy konstrukcji można wykorzystać do montażu piorunochronu. Montaż instalacji odgromowej minimalizuje ryzyko uderzenia pioruna w budynek, a w przypadku ewentualnego wystąpienia takiej sytuacji, sprawia, że cała siła pioruna zostaje skierowana do ziemi, nie powodując żadnych strat. Koszt całej instalacji to od pięciuset do trzech tysięcy złotych.

Prawo budowlane nie nakłada na właścicieli budynków instalowania piorunochronów, zatem jest to kwestia wyboru. W pierwszej kolejności powinny je zamontować osoby, których domy stoją z dala od innych zabudowań i wysokich drzew, ponieważ najczęściej w nie uderzają pioruny.