projektowanie wnętrz

Praca przy projektowaniu wnętrz

Niestety w Polsce są zawody, które powszechnie uznaje się za mało prestiżowe lub wręcz banalne. Należą do nich wszystkie te związane z jakąkolwiek formą artystyczną czyli fotograf, dekorator wnętrz, malarz, aktor i tak dalej.

projektowanie wnętrz

Społeczeństwo takich zawodów często nie uznaję jako pracę, a hobby. W rzeczywistości zaś projektowanie wnętrz szczecin jest zajęciem strasznie niewdzięcznym, często bowiem trafiają się klienci tak wybredni, że naprawdę ciężko jest zadowolić ich gusta. Niestety pomimo, że masz czasem ochotę po prostu wyjść nie możesz, ponieważ jak mówią klient nasz pan. Najgorsze jest to, gdy nasz klient wykłóca się z nami, na temat jakiegoś rozwiązania o którym nie ma zielonego pojęcia. Raz trafiłam na klientów z Szczecina, którzy upierali się, ażeby panele szklane nakleić na kamień dekoracyjny. Nie rozumieli tego, że zwyczajnie w praktyce jest to niewykonalne, nie ważne czego naczytali się w internecie. Oni jednak upierali się na swoim. Jako dobry architekt wnętrz musiałam zaproponować im sensowne rozwiązanie w związku z tym zgodzili się aby panele przykręcić zamiast przywierać. Efekt końcowy był tragiczny i na szczęście również oni to zauważyli. Kiedy w końcu ludzie nauczą się, że projektant wnętrz zawsze ma racje? Naprawdę pracujemy tyle lat w tym zawodzie i urządziliśmy tyle wnętrz, że znamy już chyba wszystkie praktycznie rozwiązania i ich efekt końcowy.

Ludzie czasem zapominają, że jesteśmy ekspertami w swojej dziedzinie i po to, aby stworzyć coś z czego będą zadowoleni. Oni tymczasem wciąż o tym zapominają.