zwyżka warszawa

Praca na „zwyżce” w Warszawie

W związku z coraz częściej budowanymi wieżowcami coraz większe jest zapotrzebowanie na różnego rodzaju usługi alpinistyczne zaczynać od wynajmu podnośników koszowych aż do prac wysokościowych.

Zwyżka – to nie praca dla mnie

zwyżka warszawaJak przyznają jednak właściciele firm świadczących usługi alpinistyczne z Warszawy zleceń jest sporo, jest natomiast problem z osobami chętnymi do pracy na wysokości np dwudziestego pietra. ,,To prawda – mamy spory problem ze znalezieniem osób chętnych do pracy. Nawet mimo tego, że stawka która proponujemy nie jest najniższa. Nie wszyscy ludzie poszukujący pracy chcą się zdecydować na podjęcie takiego jednak dosyć specyficznego zajęcia. Zdarzają się też osoby, które mimo najszczerszych chęci podjęcia pracy nie mogą pracować na zwyżka warszawa bo cierpią np na lęk wysokości. Staramy się maksymalnie zabezpieczać przed sytuacjami podniesienia osoby na wysokość, która może go przerazić – a jak wiadomo człowiek w panice może zrobić różne rzeczy których normalnie nigdy by nie zrobił – wykonujemy badania lekarskie mające na celu dyskwalifikację osób, nienadających się do tej pracy. Też w firmie mamy opracowane specjalne testy, które już na rozmowie kwalifikacyjnej potrafią pokazać, żę ktoś, mimo najszczerszych chęci nie będzie mógł na wysokościach pracować. Niestety takich osób jest sporo i mimo tego, że jak powiedziałem proponujemy dobrą stawkę godzinową oraz umowę o pracę cały czas mamy problem ze znalezieniem pracowników.” – przyznaje jeden z właścicieli firmy świadczącej usługi alpinistyczne.

Niestety z tymi spostrzeżeniami zgadzają się też inny właściciele firm, praca na wysokościach wymaga szczególnych umiejętności oraz wrodzonego braku strachu przed wysokością i przestrzenią czyli czynnikami z którymi w tej pracy trzea być oswojonym.