pompa ciepła

Powietrzne pompy ciepła idealne na lato

Lato to pora roku, którą preferuje każdy z nas. Często musimy jednak borykać się ze strasznymi upałami, które wpływają bardzo niekorzystnie nie tylko na nasze samopoczucie fizyczne, ale także psychiczne. Dlatego też można temu zaradzić na różne sposoby. Każdy z nas doskonale zna uczucie ulgi, kiedy możemy schłodzić się za pomocą klimatyzacji. Jest to rozwiązanie coraz częściej stosowane nie tylko wśród firm i przedsiębiorstw, ale także w domach prywatnych.

Powietrzne pompy ciepła najłatwiejsze w montażu

pompa ciepłaWiększość jednak wciąż sądzi, iż musi się to wiązać z ogromnymi kosztami. Idealną alternatywą okazują się być powietrzne pompy ciepła. W zależności od nieruchomości, w której chcemy zastosować powietrzne pompy ciepła musimy wybrać najlepsze źródło ciepła. Największą popularnością cieszy się pompa ciepła woda-powietrze. Jak sama nazwa wskazuje, źródłem ciepła jest tu powietrze; to z niego pobierana jest cały czas energia, jest to źródło nieskończone. Tego rodzaju pompa jest najłatwiejsza do zainstalowania. Pompa ciepła powietrze-woda może klimatyzować pomieszczenie dzięki wentylatorom z silnikami prądu stałego o płynnie regulowanej prędkości obrotowej.

Dzięki wyjątkowej konstrukcji zwiększa się przejmowanie ciepła, hałas jest minimalny a sama pompa ciepła woda powietrze jest niezwykle łatwa w montażu i obsłudze. Już po jednym sezonie można zauważyć, że powietrzne pompy ciepła potrafią zmniejszyć nasze rachunki nawet o połowę. Dzięki temu nie tylko nadamy komfort naszemu życiu lub pracy, ale także zaoszczędzimy mnóstwo pieniędzy.