Potrzebowałam stomatologa dla osoby niepełnosprawnej

Posiadam niepełnosprawną fizycznie i umysłowo córkę. Ostatnio zauważyłam, że zaczynają psuć się jej zęby. Są to już zęby stałe, dlatego zaczęłam się o to martwić. Chciałam ją umówić na wizytę u stomatologa, ale z powodu jej niepełnosprawności nie każdy lekarz, chciał się podjąć jej leczenia. Potrzebowałam stomatologa, który ma doświadczenie w leczeniu takich osób.

Gdzie w Rzeszowie znajdę dentystę dla osoby niepełnosprawnej?

dobry stomatolog z rzeszowa dla niepełnosprawnychUdałam się do ośrodka pomocy społecznej, aby zapytać gdzie przyjmuje dobry stomatolog z rzeszowa dla niepełnosprawnych. Wiedziałam, że w tym miejscu uzyskam odpowiednią pomoc. Opiekunka socjalna mojej córki, podała mi adres placówki, która ma doświadczenie w leczeniu uzębienia dzieci i dorosłych osób niepełnosprawnych. Zadzwoniłam tam i zapytałam o możliwość leczenia. Powiedziałam, że nie ma szans na to, żeby córka usiedziała bez ruchu na fotelu. Dowiedziałam się, że nie będzie z tym problemu, ponieważ placówka oferuje także leczenie pod narkozą. Wszystko oczywiście jest pokrywane z funduszu zdrowia. Umówiłam termin i udałam się tam z córką. Gabinet znajdował się w centrum Rzeszowa dlatego nie miałam problemu z tym, żeby tam dobrzeć. Był to bardzo profesjonalny gabinet w pełni przygotowany dla osób z niepełnosprawnością. Lekarz stomatolog, który nas obsługiwał był bardzo kompetentny i miał odpowiednie podejście do niepełnosprawnych pacjentów.

Placówka była w pełni przygotowana do osób z niepełnosprawnością. Posiadała specjalne podnośniki, które umożliwiały przeniesienie pacjenta z wózka inwalidzkiego na fotel stomatologiczny. Kolejną zaletą tej placówki był fakt, że dysponowała odpowiednią kadrą medyczną. Wśród osób z niepełnosprawnością czasami ciężko przewidzieć, jak może potoczyć się sytuacja. W takich momentach był do dyspozycji zestaw reanimacyjny i dodatkowi lekarze.