Porównanie czasu nagrzewania sauny na podczerwień i fińskiej

Korzystanie z sauny na podczerwień może przynieść wiele korzyści. Warto jednak wiedzieć, jak dokładnie działa taka sauna i co sprawia, że rzeczywiście warto z niej skorzystać. W każdej saunie potrzebna jest odpowiednia moc grzewcza.

Potrzebna moc grzewcza dla sauny na podczerwień

sauna infrared producentJeśli chodzi o sauny na podczerwień, tu wystarczająca jest moc 1,5kW na godzinę. Jest to naprawdę niewiele. Znacznie więcej mocy grzewczej potrzeba w przypadku korzystania z tradycyjnych saun suchych tj. sauna fińska. Tutaj potrzeba aż 7,5 kWh. Z pewnością wiele osób zastanawia się nad tym, jaki jest czas nagrzewania sauny na podczerwień, skoro temperatura w takiej saunie jest dość delikatna. Okazuje się, że nagrzewanie zajmuje od 15 do 20 minut, więc naprawdę niewiele. I znów porównując saunę na podczerwień do tradycyjnej sauny suchej, można zauważyć znaczną różnicę. W saunie suchej okres nagrzewania wynosi od 30 do 60 minut, a w tym trakcie zużywana jest oczywiście energia elektryczna. Dlatego sauna infrared producent bardzo zachęca do korzystania z tych nowoczesnych rozwiązaniach. Na saunach infrared można po prostu zaoszczędzić. Koszty ogrzewania sauny na podczerwień są znacznie mniejsze niż koszty ogrzewania tradycyjnej fińskiej sauny suchej. Zużycie energii w trakcie nagrzewania sauny na podczerwień wynosi jedynie 0,5 kWh i to jest najwyższa z możliwych opcji. W przypadku saun suchych tradycyjnych już samo nagrzewanie zabiera nawet 11 kWh.

Łatwo się domyślić, że sauna na podczerwień jest zdecydowanie tańsza w utrzymaniu. Jeśli ktoś chce korzystać z sauny i nie płacić wysokich rachunków za energię elektryczną, to powinien postawić przede wszystkim na kabiny na podczerwień. Korzystanie z takich kabin przynosi wiele zalet i wcale nie jest takie kosztowne, bo zużycie energii jest naprawdę niewielkie.