pomniki granitowe

Pomniki granitowe – dostępne rodzaje

Na rynku kamieniarskim istnieje szereg różnych skał, które mają zastosowanie w różnych dziedzinach gospodarczych. Granity, są to skały, które wykorzystuje się głównie do tworzenia mogił cmentarnych.

Wytrzymałe pomniki granitowe a odczucia

pomniki granitoweNagrobki granitowe mogą przybierać różne rozmiary, kształty i formy. Wszystko zależy od właściwości danej skały. Tańsze są te, które zawierają więcej jasnego materiału. Takie nagrobki są bardzo delikatne. Ciemniejsze są nieco droższe, ale są coraz chętniej kupowane przez ludzi. Mnie osobiście nie podobają się ciemne, wytrzymałe nagrobki granitowe, ponieważ kojarzą mi się one ze smutkiem. Kiedy człowiek od nas odchodzi, czujemy wystarczająco dużo smutku i żalu, dlatego po co jeszcze bardziej sobie psuć nastrój? Gdyby cmentarz posiadał wszystkie nagrobki koloru czarnego, to wyglądałby bardzo drastycznie i ponuro. Nagrobki granitowe mogą przybierać jeszcze inne akcenty kolorów. Granit skandynawski rapakiwi zawiera w sobie delikatne, czerwono-pomarańczowe minerały. Jest również skała, która ma akcenty zielonkawe i jest bardzo droga. To oliwiny powodują taki kolor. Pomniki granitowe z domieszką zielonkawego koloru, są bardzo ładne i eleganckie. Nie powodują one uczucia przytłoczenia. Kupując właśnie taki kolor nagrobka, mamy pewność, że długo on pozostanie w modzie. Dziś już nie ma nagrobków o szorstkich powierzchniach, tylko są wyszlifowane i błyszczące.

Dzięki temu, mamy coraz mniej problemu ze zmywaniem grobów. Jak widać, istnieje wiele rodzajów pomników. Kierując się wyborem, warto spojrzeć na cenę oraz na trwałość danego materiału skalnego.