Polecane olejki konopne

Dla wielu osób medyczna marihuana nie jest już tematem kontrowersyjnym, a czymś, co na stałe zagościło w ich codziennej diecie. Choć na pierwszy rzut oka takie rozwiązanie nie wydaje się możliwe to jednak obecnie popularność różnego rodzaju suplementów diety zawierających składniki aktywne z marihuany medycznej jest naprawdę wysoka. Wiele osób korzysta z dobrodziejstwa konopi siewnych.

Jak wybrać wysokiej jakości olejek z konopi?

olejek konopny 5Okazuje się bowiem, że medyczna marihuana uzyskiwana jest z konopi siewnych. Rośliny te zawierają bardzo dużą ilość CBD, czyli kanabinodioli. Ta grupa związków odpowiada za aktywność leczniczą marihuany medycznej. Ze względu na fakt, ze związki te są rozpuszczalne w tłuszczach, zaleca się stosowanie medycznej marihuany właśnie w takiej postaci. Obecnie na rynku mamy naprawdę wiele różnego rodzaju olejków z marihuaną. Do codziennej stosowania polecany jest olejek konopny 5 procent, który zawiera niewielką dawkę CBD. Olejek ten koi nerwy, wycisza, a także wpływa pozytywnie na jakość naszego snu. Zaaplikowany pół godziny przed snem umożliwia nam całkowite wyciszenie i głęboki, twardy wypoczynek. Warto również wiedzieć, że składniki zawarte w tym olejku pozytywnie wpływają również na profil lipidowy. Okazuje się, że zwiększają poziom dobrego cholesterolu, a obniżają złego. Zmniejsza to prawdopodobieństwo wystąpienia miażdżycy, więc olejek jest polecany osobom z podwyższonym poziomem cholesterolu, czy też trójglicerydów.

Chcąc zdecydować się na zakup olejku powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na producenta. Polecane olejki posiadają odpowiednie certyfikaty, które potwierdzają ich jakość. Taki certyfikat zapewnia nam, że olejek uzyskany został z odmiany leczniczej, a także pozbawiony jest substancji odurzających.