Pokój dla nastolatka – biurka dziecięce

Pokój nastolatka i jego urządzenie to jeden wielki dylemat oraz często nieustanna walka pomiędzy zdaniem rodziców, a samego zainteresowanego mieszkańca pokoju. Dziecko w pewnym wieku zaczyna się buntować pomiędzy wpływem zdania rodziców, chce samo decydować w kwestii począwszy od wybranego koloru na jaki pomalować ściany, skończywszy na wyborze mebli.

Biurka dziecięce w rożnych kolorach

biurka dziecięceJeśli nasza latorośl jest już bliska pełnoletności – warto naszym zdaniem pozwolić mu na samodzielne wybranie takich kwestii, co najwyżej możemy służyć mu radą – jako osoby finansujące owy remont oraz zakup mebli czy dodatków. Jeśli jednak nasza pociecha dopiero co stała się nastolatkiem, warto pozostawić jej niektóre aspekty do wyboru, przy innych zaś opierać się na własnych przekonaniach. Z pewnością w drugim przypadku warto postawić na swoje jeśli chodzi o biurko dla dziecka – jest to ważny element pokoju, podobnie jak krzesło dla dziecka. To tutaj dziecko odrabia lekcje i zadania domowe, uczy się oraz robi szereg innych rzeczy. Miejsce to więc musi być przystosowane do wygodnej nauki. Obecnie biurka szkolne są w różnych wymiarach – warto wybrać trochę większe, ze względu że z każdym rokiem dziecku przybywa nauki, a ilość potrzebnych w danym momencie książek, zeszytów czy notatek ciągle rośnie. Dobrym pomysłem jest także wspólne zastanowienie się nad kolorem czy wyglądem mebli. Obecnie meble dziecięce i młodzieżowe są zazwyczaj w stosowanych i dość uniwersalnych kolorach. Zdarzają się jednak także funkcjonalne biurka dziecięce np. w kolorze różu.

Warto zastanowić się czy taki kolor, który z pewnością podoba się trzynastolatce będzie jej także odpowiadał 2-3 później. Niekoniecznie przecież planujemy coroczną wymianę mebli w pokoju dziecka czy nastolatka – nie zawsze też dane meble da się przemalować czy okleić pasującym kolorem.