Płyny do instalacji C.O. i pomp ciepła od producenta

 

Instalacje grzewcze wymagają okresowej konserwacji. Producenci systemów grzewczych zalecają stosowanie odpowiednich środków chemicznych. Dzięki nim użytkowanie systemu będzie mniej awaryjne. Optymalne zużycie energii cieplnej zawdzięczamy między innymi, stosowaniu odpowiednio dobranych płynów i koncentratów do instalacji C.O. Można je nabyć u producenta lub w licznych sklepach internetowych.

Wybór płynów i koncentratów wykorzystywanych w systemach grzewczych

Płyny do instalacji C.O. i pomp ciepłaSprawne działanie nowoczesnego ogrzewania, opartego na pompach ciepła, związane jest z używaniem odpowiednich koncentratów. Płyny do instalacji C.O. i pomp ciepła można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i u producenta. Na stronie certyfikowanego dostawcy łatwiej wybrać i zamówić odpowiedni rodzaj płynu, dostosowanego do konkretnego rodzaju pompy. Ceny, jakie widnieją na witrynach internetowych są bardzo konkurencyjne. Wiele osób zadaje sobie pytanie, jaki płyn wybrać. Eksperci podkreślają, że należy dostosować płyn do rodzaju instalacji i zaleceń fabrycznych. Producenci systemów grzewczych podają szczegółowe instrukcje na temat stosowania płynów i koncentratów do systemów C.O. Centralne ogrzewanie będzie działało bezawaryjnie, jeśli zadbamy do podstawową, systematyczną konserwację. Stosowanie płynu pomoże obniżyć koszty eksploatacji całego systemu. Płyny odporne są na niskie temperatury, co ma niemałe znaczenie podczas użytkowania.

W pompach ciepła stale zachodzą procesy chemiczne. Dlatego warto systematycznie stosować płyny z dodatkiem glikolu i glicerolu. Pełni of rolę zabezpieczenia przed korozją. Dzięki temu piec i inne elementy instalacji grzewczej, będą dłużej służyły. Płyny nadają się do różnego rodzaju kotłów: na gaz, węgiel i inne paliwa stałe oraz ciekłe.