Plomby odzieżowe – zabezpieczenie dla producentów

Prawdziwą plagą i zmorą każdego producenta odzieży są ludzie, którzy kupują ubrania, aby je założyć i zwrócić jako nowe, nieużywane. Istnieje kilka metod zapobiegania takiemu oszustwu, jednak nie wszystkie są tak samo skuteczne. Co daje gwarancję, że ubranie naprawdę jest zwracane w stanie nienaruszonym?

Skuteczność plomb odzieżowych

plomby odzieżowePrzede wszystkim skuteczne znakowanie towarów za pomocą specjalnie do tego celu przeznaczonych znaczników. Są to plomby odzieżowe, dostępne w przeróżnych rodzajach, odpowiednich do każdego rodzaju odzieży. Mogą być one sznurkowe, wykonane z nici albo tworzywa sztucznego. Również w przypadku kolorów panuje spore zróżnicowanie (choć do najpopularniejszych należą kolory: czarny oraz biały), dlatego dość łatwo znaleźć taki typ plomb, które będą charakterystyczne i odzwierciedlające styl ubrań. Co więcej – plomby mogą również występować w kilku kolorach. To nie jest jednak koniec możliwości, ponieważ nie ma żadnych przeszkód w dokonywaniu wielu modyfikacji, aby uzyskać najbardziej pasujące plomby. Mogą mieć one dowolny kształt, zależny wyłącznie od projektu producenta odzieży. Mogą one także jednocześnie służyć jako zabezpieczenie, które należy zerwać, by nosić ubranie, oraz jako swojego rodzaju informacja o firmie lub metka z niezbędnymi danymi. Taka metka może być wydrukowana i zawierać elementy wytłoczeń albo wgłębień. Dobrze by było, żeby miała zatrzaskowy haczyk, którego nie da się oderwać inaczej jak tylko przecinając sznurek.

Warto mieć na uwadze tenże właśnie fakt, że najlepsze plomby to takie, których po oderwaniu nie da się przyczepić ponownie. To bardzo ważne, ponieważ tylko w taki sposób można być pewnym, że nie dochodzi do swoistego nadużycia, jeśli chodzi o zwracanie ubrań przez nieuczciwych klientów.