Przewozy, bus

Pierwsze podróże dla początkującego globtrotera.

Z pewnością wielu czytając kolejne powieści czy oglądając fascynujące programy wzdycha za żywotem podróżnika, globtrotera przemierzającego kolejne regiony i poznającego coraz to nowych ludzi i nowe niezwykłości. Tylko jak się za to zabrać? Zdecydowanie stopniowo, nie ma co się rzucać na głęboką wodę bez żadnego przygotowania bądź pełen obaw co to za ludy żyją zaraz za naszą granicą.

Podróż do Niemiec? Dlaczego nie!

Przewozy, busA okazja do pierwszej podróży, która pozwoli zerwać z promowaną od wieli lat kulturą osiadłego trybu życia, nie musi być ciężka i daleka. Już wiele lat temu przystąpienie do strefy schengen otworzyło granice Polski na pozostałe państwa europy i praktycznie całkowicie otworzyło unię na masy ludzi podróżujących pomiędzy państwami. Z Polski najczęściej oferowane są przewozy do niemiec za pośrednictwem busów, a same busy z niemiec do polski jak i busy z polski o niemiec ze względu na potężną konkurencję w branży, stoją na bardzo wysokim poziomie. Nic tylko wpisać w przeglądarkę hasła takie jak na przykład “busy do niemiec pomorskie” lub “busy z polski do niemiec” by w kilka chwil zapoznać się z pełną ofertą połączeń między miastami. Co należy zabrać? Poza rzeczami na przebranie przede wszystkim należy pamiętać o dowodach osobistych jak i odpowiednim zapasie (adekwatnym do długości oraz intensywności pobytu) gotówki. Pierwsza wyprawa nie musi być długa. Ważne by jej czas nie została przeznaczony na siedzeniu w hotelu czy pensjonacie, gdyż nie to jest celem podróży, a możliwość zwiedzania nowych miejsc i cudów architektury. Z tego powodu, oraz ograniczonej ilości czasu warto zapoznać się wcześniej z lokalnymi atrakcjami oraz trasą by do nich dotrzeć. Busy z niemiec do polski jeżdżą praktycznie równie często jak busy z polski do niemiec stąd nie ma co się przejmować i naciskać by jechać akurat tym określonym busem – chyba, że ma się już bilety zarezerwowane.

Jeśli tylko taki styl podróży nam się spodoba a domowe ściany po powrocie wydają się ciasne i puste to już znak, że czas jechać dalej. Tym razem podjąć wyzwanie i jechać stopniowo coraz dalej.