folia stretch

Palety i folia stretch

W fabrykach produkcyjnych, wiadomo wszystko jest produkowane na skalę przemysłową. Przez to, że wszystko jest produkowane w dużych ilością, gdyż takie zamówienia są otrzymywane, to umieszczane jest wszystko na paletach.

Folia stretch idealnie współgra z paletami

folia stretch Masowe produkcje różnych dóbr w fabrykach rozpowszechniły popularność palet. To właśnie na nich układa się w dużych ilościach wyprodukowane dobra. Dzięki paletom ich przemieszczanie jest bardzo łatwe. Do tego można wykorzystywać taki pojazd jak wózek widłowy, lub mniejszy transport, tak zwany paleciak lub muł. Dzięki tym urządzeniom możliwe jest w łatwy sposób przemieszczanie całych palet wraz z ładunkiem, nawet tych najbardziej ciężkich. Jednak wiadomo, produkty są na palecie układane zgrzewkami, więc czasem podczas dłuższego przemieszczania mogą po prostu z takiej palety się zsunąć, tak więc, aby je zabezpieczyć bardzo często stosuje się taki materiał jak folia stretch. To nią owija się cały ładunek na palecie, dzięki temu nie zsunie się. W wielu fabrykach stosowana jest folia stretch maszynowa. W tym przypadku owijaniem folią palety zajmuje się specjalna maszyna, która robi to za człowieka, jednak czasem maszyna nie poradzi sobie ze wszystkim i wtedy na przykład można skorzystać z takiej materiału jak folia stretch jumbo. W tym przypadku to człowiek owija folię stretch wokół całego ładunku, który znajduje się na palecie i za raz będzie transportowany.
Jak widać połączenie palet z folią stretch jest mocne. Te dwa elementy ciągle „współpracują” ze sobą, aby transport zgrzewek jakiś dóbr był łatwiejszy i praktyczniejszy, a poza tym bezpieczniejszy.