Otwieram biznes wysyłkowy i potrzebuję opakowań

Jestem już blisko końca przygotowań do otwarcia własnego biznesu wysyłkowego. Mam już prawie wszystko gotowe i zaplanowane, zostały mi jeszcze opakowania do wysyłki produktów. Planuję większość z nich wysyłać w tekturowych kartonach.

Dlaczego opakowania tekturowe?

najlepsza produkcja opakowań tekturowychUznałem, że potrzebuję czegoś, co będzie równocześnie sztywne, odporne na uszkodzenia, a przy tym możliwie lekkie, żeby nie dokładać wagi produktowi. Opakowania tekturowe wydają się do tego celu idealne, zresztą widać to po tym, jak powszechnie są używane, bo można je znaleźć praktycznie w dowolnym miejscu. Większość z rzeczy, które chcę sprzedawać, będzie do mnie docierała w opakowaniach zbiorczych, więc trzeba je będzie do czegoś przepakować do wysyłki. Nie zawsze wystarczy do tego koperta bąbelkowa, bo będzie po prostu za mała. Albo nie wystarczy do ochrony, bo sprzedawany przedmiot trzeba będzie bardzo dobrze zabezpieczyć przed uszkodzeniami, zwłaszcza przed stłuczeniem i zarysowaniem. W opakowaniu z tektury będę mógł go wysłać bezpiecznie, otoczonego odpowiednim wypełnieniem, dzięki czemu nie trzeba się będzie martwić, czy dotrze do zamawiającego w jednym kawałku. Już sprawdziłem, gdzie jest oferowana najlepsza produkcja opakowań tekturowych, teraz muszę dogadać się co do rozmiarów opakowań, ilości i ceny. Liczę na to, że mój biznes szybko się rozkręci i zyska popularność, więc będę mógł zamawiać opakowania w hurtowych ilościach i w niższych cenach. Dzięki temu będę mógł nieco obniżyć koszt prowadzenia działalności, bo nie chcę doliczać wiele do wysyłki za opakowania, raczej tylko kilka groszy, więc niższa cena byłaby dla mnie korzystna.

Już wiem, jakie rozmiary opakowań będę musiał mieć na stałe na magazynie, ale oczywiście potrzebuję też zapas bardziej nietypowych i po prostu większych, w razie gdyby ktoś złożył duże zamówienie. Takie też się na pewno kiedyś trafią i chcę być na to przygotowany.