płace

Oszczędności w biurze czyli outsourcing kadrowo-płacowy

Coraz więcej przedsiębiorców szuka oszczędności w swoich firmach. Aby zaoszczędzić właściciele wymieniają oświetlenie na LED-owe, kupują tańszy papier do drukarek, optymalizują temperaturę w pomieszczeniach. Dobre zarządzanie firmą to przede wszystkim maksymalizacja zysków i minimalizacja kosztów.

Outsourcing kadrowo-płacowy to oszczędności

płaceOszczędności można szukać na wiele sposobów. Pomocne mogą być już drobne zmiany. Wprowadzenie zasady wyłączania sprzętu przed wyjściem z pracy może być dobrym początkiem zmian w oszczędzaniu energii. Zwróćmy także uwagę na to ile drukujemy w naszej firmie i czy na pewno ta ilość jest potrzebna. Obecne przepisy umożliwiają już w dużej mierze wystawianie e-dokumentów. W związku z tym należy zrewidować w myśl nowych przepisów potrzebną ilość drukowanych dokumentów. Dla przeciętnego pracownika są to niewielkie zmiany jednak dla przedsiębiorcy mogą okazać się one konkretnymi oszczędnościami. Wszystkie wyżej opisane sposoby to jednak raczej forma małych oszczędności niż wielkich zmian. Każde biuro rachunkowe z łatwością obliczy, że największym kosztem są dla przedsiębiorcy pracownicy. Jednakże wydatek ten jest konieczny i nie można utożsamiać braku pracowników z brakiem kosztów. Pracownicy są nam niezbędni do tego by pojawił się zysk. Jednak i w tym wypadku można poszukać nieco oszczędności. Jak wyliczyła firma prowadząca outsourcing kadrowo-płacowy, wprowadzenie w firmie pracowników, których poleciła nam agencja pracy tymczasowej, może zredukować nasze koszty o 20%. Eliminujemy w tym wypadku element nieodpowiedniego dopasowania pracownika i częstej rotacji na stanowiskach. Dobry w tym wypadku może okazać się również leasing pracowniczy. Sytuacja polega na wypożyczeniu pracowników zatrudnionych w firmie A do świadczenia usług na rzecz firmy B. Jeśli dany pracownik jest cenny dla naszej firmy, jednak w danym okresie nie jest nam potrzebny możemy go wypożyczyć innej firmie.

Dzięki czemu pracownik pozostaje nasz ale nie ponosimy za niego kosztów. Inną formą może być także outsourcing pracowniczy, który polega na oddelegowaniu zadań do zewnętrznej firmy. W tym wypadku nie ponosimy kosztów związanych z zatrudnieniem, a poszczególne zadania zlecamy poza firmę.