Orurowanie do samochodów Toyoty

Wzmocnienie ramy jest modyfikacją która jest przez nas wykorzystywana zawsze. Jazda po trasach offroadowych jest bowiem bardzo trudna, a kolizje jakie często zdarzają się w trakcie przejazdu mogą z łatwością uszkodzić samochód, nawet jeśli nie są one na pierwszy rzut oka zbyt poważne. Orurowanie dowolnego rodzaju jest więc niezbędne by uchronić samochód przed najgorszymi uszkodzeniami.

Orurowanie do samochodu terenowego Toyoty

orurowanie toyotaProblemy z modyfikacją są jednak dość oczywiste, gdyż konstrukcja wielu samochodów utrudnia, czy nawet uniemożliwia zamontowanie stalowej klatki czy bocznego orurowania bez konieczności przerabiania karoserii, o ile takowa w ogóle może być wykonana. Preferujemy więc zamawianie wzmocnionych ram od producentów samochodów, gdyż takowe są fabrycznie dopasowane do nadwozia, i mogą być zamontowane błyskawicznie. Bardzo dobrym przykładem modyfikacji przystosowanej doskonale do samochodu jest orurowanie Toyota. Jest ono przeznaczone do montażu w samochodach terenowych Toyoty, i może być założone w dowolnym warsztacie samochodowym w kilka minut. Z racji iż samochód do którego jest przeznaczone jest również pojazdem drogowym, orurowanie nie przekracza wagi określonej przez ustawę o samochodach drogowych, i może być używane również poza trasami offroadowymi. W przeciwieństwie do improwizowanych ram, które zazwyczaj wykonywane są ze stalowych rur zespawanych ze sobą w warsztacie, orurowanie do samochodów Toyoty odlewane jest z tworzyw sztucznych.

Jest więc bardziej trwałe i niepodatne na pęknięcia łączeń, ale również lżejsze. Po zamontowaniu orurowania nie zauważyliśmy żadnych skoków w zużyciu paliwa, czy też szybszego zużywania się podzespołów, gdyż jest ono na tyle lekkie by nie wywierać żadnego obciążenia na samochód.