Organizacja zawodów – o czym trzeba pamiętać?

Organizacja zawodów sportowych jest przedsięwzięciem skomplikowanym. Trzeba zadbać o wiele rzeczy, żeby wszystko przebiegało bez zakłóceń. Jednak nie każdy się na tym zna i przez to zapomina o wielu rzeczach. Warto się zatem zastanowić co jest potrzebne by wszystko było na swoim miejscu.

Organizacja zawodów jest trudna

organizacja zawodów trójmiastoPrzede wszystkim ważne jest zapewnienie odpowiedniego miejsca na zawodu. W zależności od dyscypliny będzie to boisko sportowe, tory biegowe, kort tenisowy, hala sportowa, czy inne. Często są też takie obiekty, gdzie możliwe jest przeprowadzanie wielu konkursów sportowych w tym samym czasie. Dookoła są tory biegowe, gdzie odbywają się wyścigi i sztafety, a w środku są miejsca na przeprowadzanie konkursów innych dyscyplin lekkoatletycznych. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Można jednocześnie przeprowadzać zawody. To także oszczędność czasu, bo dyscyplin jest bardzo dużo, i jakby się chciało oddzielnie wszystko organizować, razem z kwalifikacjami, półfinałami i finałami to zajęłoby to bardzo dużo czasu. Nikt też z widzów nie miałby ochoty tyle siedzieć. Ważne jest też właśnie zapewnić dobre miejsce dla publiczności. Muszą oni mieć wygodne miejsca siedzące, żeby w komfortowych warunkach oglądać zawody sportowe. Dobrze jest też zadbać o pomiar czasu na zawodach, fotokomórkę czy inne sprzęty usprawniające liczenie czasu, mierzenie odległości czy wysokości skoków lub rzutów. Dokładne podanie wyniku jest zawsze bardzo ważne. Warto również pamiętać o dobrym rozreklamowaniu całego przedsięwzięcia i o wcześniejszym powiadomieniu wszystkich zawodników o planie imprezy sportowej.

 Na imprezach liczą się także medale i nagrody, o których trzeba myśleć przy wyborze sponsorów i przy określaniu kosztów takich zawodów. Bez ceremonii medalowej na podium to nie będzie to samo.  

Najnowsze race-evolution.pl informacje