Odkurzacze w myjniach samochodowych

Z usług myjni samochodowej korzysta niemalże każdy posiadacz pojazdu. Najczęściej jedziemy tam w celu umycia samochodu, jednak wiele myjni świadczy także dodatkowe usługi takie jak odkurzanie, polerowanie karoserii czy czyszczenie opon.

Czy odkurzacze w myjniach są skuteczne?

odkurzacz do myjniSamochody brudzą się przeważnie na zewnątrz, ponieważ każdego dnia są narażone na działanie piachu, błota, deszczu, śniegu czy kurzu. To sprawia, że kolor lakieru staje się coraz mniej wyraźny, gdyż pokrywa się zabrudzeniami. Jednak także wnętrze auta z czasem pokryje się warstwą kurzu, sierścią zwierząt czy błotem, gdyż regularnie z niego korzystamy. Przeważnie wnętrze pojazdu sprzątamy przy okazji jego mycia, gdyż wiele myjni posiada specjalne sprzęty umożliwiające wyczyszczenie wycieraczek, podłóg, bagażników, tapicerek czy siedzeń. Odkurzacz do myjni przeważnie ma kompaktowe rozmiary i szereg końcówek, które pozwalają na dostanie się do ciężko dostępnych miejsc. Jego moc na pewno jest mniejsza niż klasycznego domowego, ponieważ jego zastosowanie jest znacznie mniej wymagające. W zależności od potrzeb, odkurzacz może czyścić na sucho lub na mokro parą wodną. W sprzedaży znajdziemy modele ręczne, niewiele większe od blendera ręcznego lub standardowe z rurą. Niektóre myjnie udostępniają klientom odkurzacze samoobsługowe, dzięki czemu każdy kierowca może w dowolnej chwili z nich skorzystać, ale bywają też takie, które same zajmują się kompleksowym czyszczeniem wnętrza pojazdu. Mają one wbudowane silniki bezszczotkowe, dzięki czemu cicho pracują.

W myjniach stosowane są profesjonalne modele odkurzaczy, które mogą być wszechstronnie wykorzystywane we wszystkich rodzajach pojazdów. Be kłopotu dotrzemy nimi do najmniejszych szczelin w bagażniku, pod siedzeniem czy na siedzeniach.