Obejma ślimakowa – zastosowanie

We współczesnym, szeroko pojętym biznesie, na co dzień wykorzystuje się różnego rodzaju elementy mocujące. Umożliwiają one trwały montaż różnego rodzaju rurek oraz przewodów, w tym gumowych i materiałowych, stosowanych w pojazdach i maszynach przemysłowych. Także instalacje wodne, czy gazowe potrzebuję odpowiednich elementów, nadających całej konstrukcji dużej wytrzymałości.

Różnorodność obejm ślimakowych

obejmy ślimakoweWspółcześnie ekipy monterskie, specjalizujące się w montażu instalacji gazowych, czy wodnych, wykorzystują różnego rodzaju elementy, pozwalające na stworzenie bardzo wytrzymałego elementu mocującego, który zapewni stabilny i mocny uścisk poszczególnym elementom. Obejmy ślimakowe należą do jednego z najpopularniejszych elementów zaciskowych i posiadają wszechstronne zastosowanie w różnego rodzaju branżach. Ich atrakcyjność wynika z materiału, z jakiego zostały wykonane, najczęściej jest to stal nierdzewna. Dodatkowo posiadają możliwość regulacji średnicy oraz regulację siły docisku, za pomocą śrubki montującej. Z uwagi na spore atuty i wszechstronność, na co dzień wykorzystywane są w przemyśle, podczas konstrukcji różnego rodzaju maszyn przemysłowych, złożonych z rurek i przewodów gumowych, w branży motoryzacyjnej, jako element mocujący różnego rodzaju podzespoły, a także w instalacjach wodnych oraz gazowych. Na rynku dostępnych jest wiele wariantów, zróżnicowanych pod względem maksymalnej średnicy.

To jedno z podstawowych wyposażeń ekip monterskich oraz bardzo praktyczny element, który znaleźć można praktycznie w każdym warsztacie majsterkowicza. Pozwala na wykonanie skutecznego mocowania instalacji złożonej z rurek i przewodów. Dzięki możliwości regulacji siły nacisku oraz samej średnicy minimalnej oraz maksymalnej obejmy.