taras drewniany

O czym pamiętać projektując ogród?

Zaprojektowanie domu z ogrodem to duże wyzwanie zarówno dla inwestora jak i firmy przyjmującej od niego owe zlecenie. Wiele osób ma spore wymagania i oczekuje profesjonalnego podejścia do klienta i do przedstawienia projektu, który powinien być możliwy do realizacji, a jego koszty do przyjęcia przez inwestora. Bardzo popularne przy projektowaniu domu są projekty kompleksowe, to znaczy nie tylko projekt samego domu, ale i otoczenia, do którego należy ogród czy taras.

Jak nawodnić ogród?

taras drewnianyTaras z drewna jest dość często projektowanym tarasem nawet przy tradycyjnych domach jednorodzinnych, gdzie konstrukcje drewniane nie są podstawą jego budowy, a tradycyjne fundamenty i cegła bądź pustaki, tynki itp.. Również tarasy do tej pory wykonywane z kostki brukowej, wylewki betonowej, płytek ceramicznych i innych podobnych materiałów zastępowane są na przykład drewnem. Tarasy drewniane są nie tylko estetyczne, ale i bardzo trwałe i odporne na deszcze, mrozy, grzyby i pleśnie czy owady żerujące w drewnie. Bardzo popularne są tarasy z drewna egzotycznego, które doskonale nadają się również do instalowania w naszych warunkach atmosferycznych. Wybór właściwych desek tarasowych jest bardzo istotny z uwagi na estetykę i dopasowanie ich do całości, do formy samego domu, kolorystyki elewacji czy roślinności, którą zamierzamy obsadzić ogród. Natomiast w związku z projektowaniem ogrodu istotne jest oczywiście nawodniania ogrodów. Dobrze zaprojektowany ogród zapewne stanowić  będzie uzupełnienie estetycznego domu, a wskazane by było żeby był i powinien być w całości zintegrowany z przyjętą przez projektanta domu estetyką.

Dobrze jest jeśli jedna firma wykonująca usługi projektowania ma w swoim zakresie usług przygotowanie projektu zarówno domu, ogrodu i systemu nawadniającego ogród. Takie kompleksowe usługi są bezsprzecznie wygodne i ułatwiające prace budowlane zarówno dla inwestora jak i firmy wykonującej późniejsze usługi budowy domu i wykonania ogrodu wraz z zaproponowanymi przez projektanta rozwiązaniami.