Nowoczesne, prostokątne kabiny prysznicowe z brodzikiem

Wyposażenie łazienki wcale nie jest taką łatwą sprawą, gdyż często pojawia się jedno kluczowe pytanie: wanna czy prysznic. Oczywiście, pierwsza opcja skierowana jest do miłośników długich kąpieli relaksacyjnych. Jednak warto zaznaczyć, że na rynku coraz więcej dostępnych jest modeli prysznicowych z dużym brodzikiem (przypominającym małą wannę), które również umożliwiają dłuższe „pluskanie”. 

Rodzaje kabin prysznicowych

nowoczesne kabiny prysznicowe z brodzikiem prostokątneZarówno wybór wielkości wanny, jak i kabiny prysznicowej uzależniony jest od metrażu łazienki. Bowiem ten element, należący do wyposażenia łazienkowego, nie może zajmować większej powierzchni tego pomieszczenia. W przypadku kabiny, należy również zastanowić się nad tym, jak ma ona dokładnie wyglądać. Kluczowe jest odpowiedzenie sobie na pytania dotyczące jej kształtu czy też wyboru brodzika. Ponadto na rynku dostępne są modele z drzwiami oraz bez nich. Nowoczesne kabiny prysznicowe z brodzikiem prostokątne to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań, cieszące się ogromną popularnością wśród klientów. Ten rodzaj kabiny charakteryzuje się wyraźnym oddzieleniem strefy kąpielowej od tej suchej. Kabiny natryskowe dobrze sprawdzą się dla osób starszych, a także dzieci. Dodatkowo należy wspomnieć, że głęboki brodzik jest bezpieczny, ponieważ minimalizuje ryzyko poślizgnięcia się. W łazienkach o niewielkim metrażu świetnym wyborem będą półokrągłe kabiny prysznicowe o wymiarach 90×90 cm. Oczywiście w sklepach dostępne są również kabiny bez brodzika. Decydując się na tego typu rozwiązanie, należy pamiętać o odpowiednim wypoziomowaniu posadzki. Poza tym cechują się one dużą funkcjonalnością, a także efektownym wyglądem. Ciekawą opcją są kabiny otwarte, czyli typu walk-in. Są one najczęściej zbudowane z dwóch lub trzech tafli szkła hartowanego. Wbrew pozorom nie zabierają dużo miejsca. 

Decydując się na kabinę prysznicową w swojej łazience, należy kierować się głównie własnym gustem aranżacyjnym, a także metrażem tego pomieszczenia. Na szczęście na rynku istnieje wiele różnych rozwiązań począwszy od tych tradycyjnych, znanych od lat, a kończąc na tych bardziej innowacyjnych. To, na jaki model się zdecydujemy jest zależne tylko od nas.