dom fibaro

Nowoczesna technika w domu

Człowiek dąży do rozwoju na wielu płaszczyznach, nie tylko rozwoju siebie samego ale również technologii, nauki. Co jest głównym napędem rozwoju? Na pewno praktyczność i użyteczność, bo po co robić rzeczy, które niczemu nie służą?

Jednym z przykładów tego, jak bardzo technologia może ułatwić nam życie jest inteligentny dom Fibaro.

dom fibaroDom Fibaro jest to rozwiązanie proponowane przez polską firmę, które nie ogranicza się do typowych, powszechnie kojarzonych z inteligentnymi domami funkcji, jak sterowanie oświetleniem czy temperaturą, ale oferuje znacznie więcej. Inteligentny dom Fibaro ma za zadanie zadbać nie tylko o komfort domowników, ale także o bezpieczeństwo ludzi i znajdujących się w nim przedmiotów. Dzięki dobrze przemyślanemu systemowi jest w stanie samodzielnie wykrywać różne zagrożenia i nieprawidłowości i reagować na nie, wykrywając np. wycieki wody, otwarte okna czy niepotrzebnie działające ogrzewanie. Bardzo ciekawą funkcją domu Fibaro jest integracja z domowymi systemami rozrywki czy nawet sklepami internetowymi, dzięki czemu nie musimy pamiętać o zakupach. Bardzo ważną rzeczą jest to, że w przeciwieństwie do wcześniejszych rozwiązań, jest to system pozwalający na bezinwazyjną instalację. Możemy bez problemu zainstalować go w istniejącym już mieszkaniu czy domu, oczywiście system stosujemy bez konieczności kucia ścian i ciągnięcia kilometrów przewodów. Plusem jest, że w razie zmiany potrzeb lub remontu poszczególne moduły można łatwo zdemontować i umieścić w innym miejscu.

Dla kogo jest stworzony taki system? Na pewno dla osób ceniących swój czas, dla osób lubiących nowe technologie, lubiących oszczędność i bezpieczeństwo. Któż nie chciałby wracając do domu kliknąć odpowiednią ikonę w swoim smartfonie i wrócić do ogrzanego, oświetlonego domu, w którym czeka podgrzane jedzenie. Koniec z niespodziankami typu pękła rura i dom jest zalane czy też zastanawiania się czy zostawiło się włączone żelazko czy nie, wszystko to dzięki specjalnym detektorom, które dbają o nasze bezpieczeństwo. Dom Fibaro jest gwarancją świętego spokoju.