agencja pr

Nowe agencje PR w Warszawie

Ostatnio na zajęcia na studiach, na które uczęszczam w Warszawie, musiałam przeprowadzić pewne badania. Temat dotyczył public relations. Ta dziedzina mnie najbardziej fascynowała, więc dostałam właśnie takie zagadnienie.

Agencje PR są ciekawym sposobem zarobku

agencja prMamy bardzo fajnego profesora na studiach, więc też przyjemnie robiło się badania, gdyż wiedziałam, że w razie czego doradzi i podpowie. Musiałam dowiedzieć się na podstawie badań, czy w Warszawie jest jeszcze miejsce na nowe agencje PR. Oczywiście, nie jest to wcale proste i odpowiedź też nie jest jednoznaczna, nawet po dokładnym przebadaniu rynku. Zależy bowiem jaka miałaby być nowa agencja PR. Jeśli miałaby mieć na przykład identyczną ofertę, jak duże polecane agencje PR w Warszawie, które już istnieją na rynku, to pewnie nie miałaby szans. Jeśli jednak znalazłaby dla siebie niszę, to sądzę, że jest szansa, aby jeszcze dało się na takim biznesie w public relations zarobić. Trzeba by oczywiście przygotować solidny biznesplan oraz strategię działań, żeby przekonać się, jak to do końca jest. Moje badania jednak pokazały, że PR to nie tylko wielkie agencje, ale także małe. Poza tym nowy biznes może powstać tak naprawdę w każdej branży, jeśli tylko znajdzie się dla siebie miejsce. Tak samo może powstać agencja public relations, jak i coś innego. Wiadomo, że nie ma sensu robić dokładnie tego samego, co już jest robione przez bardziej doświadczonych usługodawców, gdyż wtedy można łatwo zniknąć. Klienci zawsze będą woleli korzystać z ofert sprawdzonych usługodawców, a kiedy jest się nowym, to wiadomo, że niemożliwe, aby być jednocześnie sprawdzonym. Na pewno więc trzeba do nowego biznesu podejść taktycznie. Tylko wtedy efekty będą zadowalające.

Takie mniej więcej były moje wnioski, co do PR w Warszawie, ale te bardziej ogólne z pewnością można przenieść także i na wiele innych dziedzin. Po prostu biznes musi być prowadzony rozważnie.