Normy BHP dla szafek ubraniowych

Pracownicy zakładów przemysłowych czy magazynów zazwyczaj przebierają się na miejscu w robocze ubrania i obuwie, a prywatne rzeczy pozostawiają w szatni. Po stronie pracodawcy leży zapewnienie im odpowiednich szafek lub szaf z zabezpieczeniem oraz prywatnością wszystkich przechowywanych przedmiotów. 

Gdzie zamówić szafy na ubranie BHP?

szafki ubraniowe BHPNajważniejsze, aby zamówić meble do szatni bezpośrednio od firm, które specjalizują się w produkcji tego rodzaju elementów wyposażenia. Okazuje się bowiem, że szafki ubraniowe BHP powinny spełniać odgórnie określone normy. Mowa choćby o użyciu do produkcji wysokiej jakości metalu czy też gwarancji odpowiedniego zabezpieczenia. Zamykanie może być na kłódkę lub specjalny kod czy imienną kartę. Najważniejsze, aby osoby postronne nie miały dostępu do wnętrza. W końcu pracownicy zostają wewnątrz poza ubraniami i butami – portfel, biżuterię czy telefon, który jest dla nich dosyć cenny i ważny. Ponadto szafka z przeznaczeniem na ubrania powinna posiadać dodatkowe otwory wentylacyjne. Tylko takie meble są przeznaczone do przechowywania roboczego obuwia i odzieży. Warto sprawdzić opinie dotychczasowych klientów na temat funkcjonalności i jakości szafek pochodzących od danego producenta. Zawsze przestarzałe czy uszkodzone meble powinny zostać natychmiastowo wymieniane na nowsze modele, aby zapewnić bezpieczeństwo gromadzonych rzeczy zatrudnianych osób. Oczywiście zawsze też osoba zaufana powinna mieć uniwersalny kod czy klucz otwierający wszystkie szafy.

Oczywiście przedstawiciele firm produkujących meble do szatni z pewnością chętnie doradzą w wyborze odpowiednich szaf czy szafek, które, co najważniejsze, będą spełniać wszystkie obowiązujące normy dla danej branży. Nikt przecież nie chciałby wymieniać całego wyposażenia po kontroli specjalistów BHP.