Niekonwencjonalne sposoby leczenia chorób

Niekonwencjonalne metody leczenia często uważane są za mało skuteczne lub też za takie, które nie działają w ogóle. Zaliczają się do nich różnego rodzaju masaże, akupunktura, terapia z wykorzystaniem ziół czy też specjalne ćwiczenia i różne kuracje.

Konopie w nowoczesnym lecznictwie

medyczna marihuanaWiększość osób ufa jedynie klasycznym metodom leczenia. Dla wielu osób lekarz jest jedyną osobą posiadająca sensowną wiedzę na temat różnych chorób i schorzeń. Zgodnie z tym twierdzeniem osoby te odrzucają wszelkie inne opcje związane z leczeniem. Odrzucają nawet te opcje, które faktycznie działają i ich skutek jest udowodniony licznymi badaniami. Przykładem tego może być medyczna marihuana. W tym przypadku starsze pokolenie zapewne przestanie czytać ten tekst twierdząc, że przecież marihuana to bardzo groźny narkotyk, który silnie uzależnia i prowadzi do depresji. Otóż niekoniecznie jest to prawdą. Uzależniające właściwości marihuany można traktować tak samo sceptycznie jak wspomniani wyżej ludzie traktują opinię związaną o jej leczniczych właściwościach. Bardzo często słyszy się jednak pozytywne opinie związane z medyczną marihuaną. Wiele osób zgodnie twierdzi, że ten rodzaj leku potrafi skutecznie wspomagać leczenie nowotworów oraz stwardnienia rozsianego. Dość ciekawym i zarazem zaskakującym jest fakt, że liczne badania dowiodły iż osoby cierpiące na epilepsję, które zaczęły systematycznie wdrażać leczenie medyczną marihuaną przestały miewać ataki. Sprawdziło się to aż u 90% leczonych osób.

Ogólnie rzecz biorąc w naszym kraju ciągle marihuana kojarzona jest głównie z bardzo mocnym narkotykiem i środkiem psychoaktywnym, który powoduje więcej szkód niż korzyści. Pocieszające jest jednak to, że z biegiem czasu myślenie na ten temat się zmienia.