naprawa elektroniki

Naprawa telefonów czy wymiana na nowy?

Telefon komórkowy to coś, co posiada prawie każdy z nas, niektórzy mają nawet po dwa telefony, osobiste i służbowe. Jak o każdy sprzęt elektroniczny staramy się dbać.

Czy naprawa telefonów się jeszcze opłaca?

naprawa elektronikiW końcu taki telefon to koszt od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Nikt nie chce wyrzucać takich pieniędzy w błoto. Kupujemy najnowsze modele, nowe telefonu, w nadziei że się one nie zepsują. Niestety. Tak jak często konieczna była naprawa laptopów które mamy w domu, tak nierzadko potrzebna nam będzie również naprawa telefonów w jednym z łódzkich serwisów. Czy jednak taka naprawa się opłaca? Kiedy warto zainwestować w nowe części, a kiedy lepiej jest kupić nowy telefon? Na pewno jeśli mamy najnowszy model smartphone’a to jego naprawa będzie dla nas opłacalna. Nawet jakby kosztowała sto, czy dwieście złotych, to jednak za nasz telefon daliśmy o wiele więcej. Jeśli jednak mamy jakiś stary model telefonu, to często naprawa przewyższa jego koszty. Nie kierujmy się wtedy wartością sentymentalną tylko wyrzućmy niesprawny telefon i kupmy sobie nowy. Z drugiej strony pozostaje kwestia części. Częściej mamy do czynienia z czymś takim jak naprawa komputerów-łódź, jednak naprawa telefonów działa na podobnych zasadach. Często sama usługa jest względnie tania, natomiast części są najdroższe. Nie raz przecież widzieliśmy osoby z pękniętym wyświetlaczem telefonu, którego nie wymienia, bo szybka jest bardzo kosztowna.

Jest to specjalne szkło i stąd ta wysoka cena. Dlatego też sprawdźmy najpierw ceny części i usług, zanim podejmiemy decyzję o naprawie lub zakupie.