Najważniejsze zalety mat do hydroizolacji

Coraz powszechniej stosowane maty do hydroizolacji, stosowane między warstwy masy do hydroizolacji, zapewniają dodatkową wysoką ochronę. Szczególnie zalecane są w przypadku stosowania pod brodziki oraz prysznice, ponieważ w tych miejscach jest szczególnie duże ryzyko wpływu wilgoci. Część mat może być stosowanych także na zewnątrz, na przykład na tarasach albo balkonach. Jest to także doskonała dodatkowa izolacja na basenach.

Właściwości nowoczesnych i niedrogich mat

niedroga mata do hydroizolacjiOferowane maty hydroizolacyjne są kompatybilne z masami do hydroizolacji oraz folia w płynie. W czasie przyklejania maty do podłoża warto zwrócić szczególną uwagę na to, aby pod jej powierzchnią nie powstały zamknięte pęcherzyki powietrza. Miejsca połączeń powinny być dodatkowo sklejane z 5cm zakładem. W czasie układania płytek warstwą cienkowarstwową, klej powinien być nakładany bezpośrednio na matę, a w dalszej kolejności na płytki. Wybór odpowiedniego rodzaju kleju powinien być uzależniony od rodzaju obciążenia. Standardowo wykorzystuje się kleje wodoodporne, elastyczne, szlam oraz folię w płynie. Korzystnym zakupem będzie niedroga mata do hydroizolacji w sklepie online. Takie nowoczesne maty są doceniane przede wszystkim na szybkość pracy oraz pewność działania takiej izolacji, nawet w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych. W efekcie rozwiązanie to ma znaczną przewagę w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami izolacyjnymi, które są oparte na izolacjach mineralnych.

Dostępne maty charakteryzują się wysokim poziomem elastyczności, co umożliwia bezproblemowe niwelowanie występujących w podłożu naprężeń, które mogłyby powodować uszkodzenie okładziny ceramicznej. Taka sztywna powłoka balkonu albo tarasu może bowiem z czasem zacząć pękać i powodować przepuszczanie wilgoci do znajdujących się poniżej pomieszczeń. Samo zastosowanie maty do hydroizolacji pozwala na uniknięcie takich sytuacji.