Najlepsza psychoterapia par

Bycie z drugą osobą nie jest prostym zadanie, bo zawsze mogą się pojawić jakieś niedomówienia, urazy, kłamstwa czy przeróżne sytuacje mogące poróżnić dwie osoby. Nie jest sztuką tkwić w toksycznym związku, ale trwać w relacji pełnej zrozumienia, miłości i szacunku.

Dla kogo są psychoterapie par?

psychoterapia par UrsynówZgodnie ze statystykami, nawet co trzecie małżeństwo kończy się rozwodem, co nie świadczy dobrze o relacjach międzyludzkich. Nigdy nie wiadomo co się może wydarzyć za dziesięć, dwadzieścia czy trzydzieści lat więc lepiej ostrożnie deklarować obietnice względem innych osób. Życie bywa różne i nie zawsze jest tak kolorowa jak na komediach romantycznych. W każdym związku ludzie się kłócą, spierają i walczą o swoje, jednak tylko nauczenie się drugiej osoby i zrozumienie jej potrzeb może dać gwarancję udanego związku. Chęć naprawy relacji musi być szczera i obustronna, ponieważ obie strony będą musiały coś z siebie dać. Jeżeli jednak ludzie nie potrafią się porozumieć, a w ich relacji jest więcej łez i gniewu, to koniecznie trzeba pomyśleć o fachowej pomocy, którą jest psychoterapia par Ursynów jest dzielnicą Warszawy, w której znajdziemy przynajmniej kilka ośrodków świadczących taką pomoc. Jest ona udzielana małżeństwom, ale także parom będącym w nieformalnym związku. Polega ona na wspólnym dojściu do źródła problemu, rozłożeniu go na czynniki pierwsze i znalezieniu optymalnego rozwiązania, które nierzadko jest kompromisem. Na psychoterapię przychodzą pary, które chcą zawalczyć o swoje uczucie z różnych powodów.

Przezwyciężenie problemów udaje się jedynie tym parom, które darzą się szczerym uczuciem i zależy im na sobie. Nieważne czy źródłem konfliktu jest zdrada, liczne kłamstwa, brak czasu dla rodziny czy niezrozumienie, bo ważna jest szczera chęć naprawienia relacji.