Nagrobki

Nagrobki podwójne czy pojedyncze?

Przy wybieraniu nagrobków kierujemy się różnymi czynnikami. Dla jednych najważniejsza jest cena, ponieważ nie stać ich na zakup porządnego, mocnego, trwałego nagrobka i muszą wybierać z tańszych materiałów.

Jakie nagrobki są lepsze? Pojedyncze czy podwójne?

NagrobkiDla innych liczy się wygląd nagrobka. Jedni wolą proste, tradycyjne kształty, inni wolą nowoczesne, ekskluzywne nagrobki z województwa mazowieckiego. Jednak jest jeszcze jedna zmienna, o której nie możemy zapominać. Jest to wymiar nagrobka. Musi być on przede wszystkim dopasowany do wielkości miejsca na cmentarzu. Jeśli mamy mało miejsca to nie mamy w czym wybierać, ponieważ możemy tam postawić jedynie nagrobek pojedynczy. Jednak jeśli mamy więcej miejsca to możemy rozważyć nagrobki podwójne lub grobowce rodzinne. Dlaczego to dobra inwestycja i dobry wybór? Ponieważ nagrobek podwójny jest często tańszy, niż dwa nagrobki pojedyncze. Poza tym, od razu myślimy o naszej rodzinie. Nie chcemy, żeby mieli oni więcej problemów po naszej śmierci niż jest to konieczne. Jeśli nagrobek będzie już tam stał, to jeden kłopot będzie dla rodziny z głowy. Wystarczy zostawić tylko miejsce na tablicy nagrobnej, żeby później dało się na nią dodać kolejne imiona członków rodziny. Jeśli wybierzemy trwały materiał do wykonania tablicy, na przykład nagrobki z granitu szwedzkiego to na pewno przetrwa od alta w stanie niezmienionym, więc nie będziemy musieli wymieniać, ani odnawiać tablicy, kiedy przyjdzie ten smutny moment pogrzebu.

Takie nagrobki to na pewno nie jest tani wybór, ale warto o nim pomyśleć, ze względu na jego trwałość. Odmianą nagrobka są też grobowce rodzinne, czyli bardzo duże nagrobki, pod którymi spoczywa cała rodzina, czyli dziadkowie, rodzince i ich dzieci.