Okuma

Na ryby ze sprzętem Okuma

Wielu facetów lubi jeździć na ryby i łowić, czy wędkować. Tylko większość z nas nie wie jeśli jesteśmy amatorami jaki sprzęt wybrać. To nie jest problem. Ważne żeby pamiętać iż najważniejszy jest kołowrotek w zestawie wędkarskim.

Sprzęt firmy Okuma to sprzęt z wysokiej półki

OkumaNajlepsze są kołowrotki Konger. Oczywiście większość wędkarzy powie wam że lepszy będzie kołowrotek Jaxon ale warto jednak na początek kupić sobie coś tańszego. Nie warto wydawać nie wiadomo jakich drogich elementów ale lepiej kupić coś tańszego i w miarę nabywania doświadczenia. Pamiętajmy, że nie tylko kołowrotek jest ważny podczas łowienia ale żyłkę najlepiej kupić mocną i długą. Oczywiście jeśli chcecie kołowrotek Jaxon to możecie nikt wam tego nie zabroni, ale raczej nie warto. Jednak jeśli chcecie coś nie najgorszego to warto spojrzeć na sprzęt Okuma. Firma Mikado ma za to bardzo dobrej jakości przynęty i zanęty więc nie można narzekać na wybór. Naprawdę w obecnych czasach mamy bardzo duży wybór więc każdy wybierze coś do swojego gustu. Nie warto zwracać uwagi na firmę Ryobi, która produkuje każdy sprzęt wędkarski oraz akcesoria, więc upada to na jakości. Oczywiście na początek wszystko jest dobre i nie ma to znaczenia co weźmiemy. Na początek można też wziąć jakiś notatnik, który jest bardzo przydatny do tego aby zapisywać swoje obserwacje. Jeśli będziemy jeździli na jedno łowisko to już po dwóch sezonach będziemy mogli zauważyć zależność. To jest przydatne, a do tego w zeszycie możemy trzymać też rysunki z różnego rodzaju węzłami, bo pamięć potrafi być zawodna. Warto zainwestować w tą rozrywkę ponieważ jest ona bardzo uspokajająca.

Oczywiście jeśli wolicie troszkę emocji to możecie wsiąść na kuter i popłynąć w morze i łowić ryby morskie typu dorsze. Pamiętajmy że każdą chęć trzeba opłacić i mieć kartę wędkarską, czy to na rzeki czy na jeziora