Prawnik

Na czym polega stała obsługa prawna firm

Niewielkie firmy zwykle nie potrzebują pomocy prawnej na co dzień. W przypadkach kryzysowych (spór z kontrahentem, nieprawidłowości w podpisanych umowach, windykacja długów) przedsiębiorca może skorzystać z pomocy, którą udziela radca prawny bydgoszcz.

Obsługa prawna – co to jest i na czym polega?

PrawnikDuże przedsiębiorstwa i koncerny często jednak potrzebują pomocy prawnej na co dzień. Firmy jednak coraz rzadziej zatrudniają własnych prawników na etacie. Zdarza się tak niemal wyłącznie w bardzo dużych koncernach. Mniejsze jednostki decydują się na skorzystanie z pomocy kancelarii prawnej. Nie inaczej wygląda sytuacja jeżeli chodzi o Bydgoszcz. Miejscowe kancelarie adwokackie i radcowskie oferują stałą obsługę prawną podmiotów gospodarczych. Na czym dokładnie polega ta usługa? Wiele kancelarii stałą obsługę prawną firm kieruje w stronę spółek cywilnych, jawnych, z ograniczoną odpowiedzialnością, akcyjnych. Takie podmioty opierają swoją działalność na prawie handlowym, dlatego prawnik powinien specjalizować się w tej właśnie dziedzinie prawa. W przypadku stałej obsługi prawnej firma może liczyć na kompleksową pomoc współpracującej kancelarii. Zajmuje się ona przygotowywaniem i opiniowaniem umów w oparciu o obowiązujące przepisy. Adwokat może przygotowywać dla firmy umowy menadżerskie, cywilnoprawne, o zakazie konkurencji i inne. Prawnicy z kancelarii reprezentują również swojego klienta przed organami administracji państwowej. Chodzi tutaj przede wszystkim o Urzędy Skarbowe, ZUS, Urzędy Celne.

Adwokat zapewnia także kompleksową pomoc w przypadku spraw sądowych wytoczonych firmie. Ponadto może on brać udział w negocjacjach z kontrahentami czy zająć się kwestią windykacji firmowych należności.