pompa ciepła

Montaż pompy ciepła po piecu na ekogroszek

Kiedy kupowałam swój dom w XXX to uważałam, że wszystko jest w nim w porządku. Dom był stosunkowo nowy, w ogrodzie rośliny zdążyły już podrosnąć i wyglądały pięknie.

Pompa ciepła może i jest droższa, jednak jest dużo bardziej ekonomiczna

pompa ciepłaTrzeba było tylko odświeżyć kolor ścian i oczywiście wszystko wysprzątać przed naszą przeprowadzką. Również piec na ekogroszek wydawał mi się dobrym rozwiązaniem. Niestety, nie miał on podajnika, czego nie sprawdziliśmy. Musieliśmy samodzielnie dorzucać do pieca materiał grzewczy. Było to mało komfortowe rozwiązanie. Nawet jak wrzucaliśmy rano dużo materiału, to po powrocie z pracy znowu było tam chłodno, a dom ogrzewał się kiedy nas nie było. Musieliśmy coś z tym zrobić. Uznaliśmy, że wymiana ogrzewania to coś niezbędnego. Spodobały się nam bardzo pompy ciepła, bo były nieawaryjne i grzały stale, tak jak chcieliśmy, nic poza tym nie trzeba było dorzucać. Jednak odwierty pod pompy ciepła nas przerażały. Nie chcieliśmy niszczyć naszego ogrodu, który wyglądał już tak pięknie. Jednak okazało się, ze odwierty pod pompy nie są potrzebne jeśli wybierzemy powietrzną pompę ciepła. To nas uspokoiło. W dodatku pompa była dużo mniejsza niż piec, więc nie było problemów ze zmieszczeniem jej do kotłowni. Jednak trzeba było wszystko zaplanować. Zanim wykonamy montaż pompy ciepła Grudziądz to trzeba odinstalować stary piec i dokładnie wszystko wyczyścić, bo kurz, popiół i osady zawsze jakieś pozostają.

Na szczęście pompy ciepła nie są kłopotliwe, więc po demontażu poszło już wszystko szybko. Teraz mamy takie ogrzewanie jakie chcemy.