okna

Montaż okien dachowych

Dekarz pomoże nam zamontować nasze okna dachowe. Szczególną uwagę podczas tego procesu powinien zwrócić na wypoziomowanie okna, obłożenie go materiałem izolacyjnym i położeniem kołnierza uszczelniającego oraz przepuszczającego. Kołnierze ochronią ocieplenie przed wilgocią i dadzą odpływ dla deszczówki.

oknaDo zamontowania okna dachowego niezbędne są kątowniki montażowe. Zastawy okienne są w niewyposażone. Należy je przymocować bezpośrednio do krokwi lub zastosować łaty. Okna wstawia się podczas układania pokrycia dachowego, należy to zrobić wcześniej niż wykończenie od wewnątrz i ocieplenie przestrzeni pod dachem. Warto przed zamontowaniem okien dach pokryć izolacja wstępnego krycia. Tam gdzie ma być umieszczone okno nie należy przybijać łat pod dach. Membranę dachowa należy obciążyć w miejscu przeznaczonym na otwór okienny. Ważnym etapem w montażu okna katowice jest jego wypoziomowanie. Aby dobrze się ono otwierało ościeżnica musi być dobrze wypoziomowana na łatach. Dla testu warto przyłożyć okno i upewnić się czy szczeliny pomiędzy detalami są równoległe. Wolne miejsce pozostałe pomiędzy rama i łatami należy ocieplić dopasowaną do okna dachowego ramą izolacyjną. Kolejna czynność to założenie foli chroniącej przed wilgocią. Musi się ona dobrze łączyć z membraną dachowa nie pozostawiając wolnych przestrzeni. Po tych zabiegach można już prawie kończyć przystępując do montażu kołnierza uszczelniającego. Musi on być dopasowany do takich parametrów jak pokrycie dachu i jego wysokość.

Dla dachów z wysoką dachówka zaleca się instalację kołnierza z fartuchem przyjmujący odpowiedni kształt. Jeżeli całość izolacji jest już położona można przystąpić do instalacji foli paraizolacyjnej na około okna, ocieplenie i ukształtowanie wnęki okiennej. Wykonując wnękę okienną warto skorzystać z gotowych rozwiązań, jakim jest stalowy stelaż. Ze względu na skomplikowany proces instalacji okna dachowego warto znaleźć doświadczoną ekipę ze sprawdzonymi referencjami. Da nam to pewność bezpiecznego obsadzenia okna.