nowoczesne ogrody

Moje studia i nowoczesne ogrody

Od zawsze wiedziałem czym chcę się zajmować. Już jako nastolatek uwielbiałem projektować różne rzeczy. Myślałem kiedyś nam zostaniu krawcem. Jednak to okazało się zbyt monotonne. Postanowiłem zostać architektem krajobrazu.

Nowoczesne ogrody w Poznaniu są inspirujące

nowoczesne ogrodyMoją inspiracją zostały nowoczesne ogrody poznań. To one zmobilizowały mnie do tej decyzji. Podjąłem ją podczas pewnych wakacji. Pracowałem wtedy jako pomoc gospodarcza w dużym gospodarstwie na terenie Poznania. Było ciężko. Jednak moim ulubionym zadaniem było aranżowanie oraz wybór miejsca dla nowych roślin. Były szef stwierdził, że mam prawdziwy zmysł artystyczny i mogę zrobić karierę. Uwierzyłem mu. Na studiach projektowanie ogrodów stało się moją pasją. Moi wykładowcy bardzo mnie chwalili. Byłem naprawdę pilnym uczniem. Chodziłem nawet na korepetycje. Starałem się o stypendium. Nie miałem czasu na dorywczą pracę, ponieważ byłem pochłonięty nauką. Przedmioty nie były łatwe. Musiałem dać sobie radę. Nie chciałem zawieść swojej rodziny oraz przyjaciół. W tamtym okresie rzadko przyjeżdżałem do domu. Nie miałem na to czasu. Po uzyskaniu tytułu inżyniera zdecydowałem się na kontynuowanie nauki. Musiałem zapisać się na praktyki. Jedna z firm postanowiła mnie zatrudnić. Zdobyłem naprawdę świetne zajęcie. Zakładanie ogrodów było dla mnie jak chleb powszedni. Niestety w październiku musiałem zrezygnować. Chciałem wrócić na studia. Moim marzeniem był tytuł magistra. Czekało mnie naprawdę wiele nauki. W przyszłości chciałem przeprowadzić się bliżej rodzinnych stron. To była naprawdę dla mnie ważne.

Chciałem tam wybudować dom. Moi rodzice postanowili zapisać na mnie swoje całe gospodarstwo wraz z nowym domem. Miałem zapewniony naprawdę ciekawy start. To była moja perspektywa na przyszłość.