drukarka 3d

Mój pierwszy druk 3d.

Będąc na zakupach w sklepie elektronicznym natknałem się na pewną rzecz, która mnie bardzo zainteresowała. Nie wdziałem czym jest owy przedmiot, przypominalo trochę maszynę do szycia, jednak materiał na szpulce w ogole nie przypominał nici.

Pierwszy druk 3d to emocjonujące przeżycie

drukarka 3dPrzyglądając się coraz bardziej owemu przedmiotowi i wokół niego dostrzegłem, że obok stoją różnego rodzaju figurki wykonane z czegoś przypominającego plastik. Podszedł do mnie pracownik sklepu i zapytał czy w czyms może mi pomóc, czy byłbym zainteresowany drukarką. Zamurowało mnie, chciałem się dowiedzieć wszystkiego o tej drukarce, nigdy bym nie pomyslal, ze istnieje coś takiego. Doradca handlowy opowiedział mi o tym, jak powstaje druk 3d i na jakiej zasadzie działa. Wiedziałem, że chcę coś na niej wydrukować. Udałem się do domu, poczytalem jeszcze w internecie czym są wydruki 3d i gdzie się je stosuje. Dowiedziałem się że wydruki 3d ogranicza tylko moja wyobraźnia, zakupiłem potrzebny program, dzieki któremu mozna tworzyć grafiki przestrzenne. Stworzyłem moją wymarzoną postac trójwymiarową, była to postac ze znanej serii gier. Niestety skonczyłem późno w nocy, więc nie było możliwości pójscia do sklepu. Wysłałem im projekt na e-mail podajac wymiary postaci. Kolejnego dnia zadzwonili do mnie, że figurka jest do odbioru i że mam przygotować pewną sumę pieniędzy, która niestety nie była mała.

Jednak to co zobaczyłem po przybyciu na miejsce przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Było warto, postać wyglądała bajecznie, prawie jak prawdziwa. Ucieszony tym faktem zaniosłem figurke do domu i wydzieliłem jej specjalne miejsce na półce.