Mieszkania

Mieszkania na sprzedaż – rynek pierwotny czy wtórny?

Obecnie na rynku deweloperskim mamy bardzo dużo mieszkań na sprzedaż do wyboru. Bez względu an to w jakiej części Starogardu Gdańskiego chcielibyśmy mieszkań to na pewno znajdziemy coś w dogodnej dla nas lokalizacji.

Nowe mieszkania będą droższe

MieszkaniaJednak samo położenie mieszkania to jeszcze nie wszystko. Poza nim jest jeszcze szereg innych zmiennych, na które powinniśmy zwracać uwagę. Jest to między innymi podział na mieszkania z rynku pierwotnego i z rynku wtórnego. Rynek pierwotny oznacza, że mieszkanie jest nowe i nigdy nie było zamieszkiwane. Często oddawane jest do użytku w stanie surowym, czyli niewykończone. Mieszkania na sprzedaż z rynku wtórnego mogły mieć wcześniej wielu właścicieli, nie są więc nowe. Która inwestycja będzie dla nas lepsza i bardziej opłacalna? Na pewno mieszkania nowe będą droższe, do mieszkań starych. Im straszy budynek, im mniej było zaawansowane budownictwo w czasie jego powstawania tym ceny będą niższe. Zatem osoby, które nie chcą wydawać fortuny na mieszkania powinny się skupić na mieszkaniach z rynku wtórnego. Jednak takie mieszkania też mają swoje wady. Nigdy nie wiadomo jakie prace były wcześniej wykonywane. Być może takie mieszkanie było kiedyś zalane, źle remontowane, przetrwało pożar, czy też ściany były popękane, ale zostało to wszystko zakryte i wyremontowane. Dowiemy się o tym dopiero po czasie, kiedy będziemy chcieli coś zmieniać w budynku.

Pod tym względem lepsze są mieszkania z rynku pierwotnego. One na pewno nie będą miały takich niedoróbek, ani nie spotka nas taka niemiła niespodzianka.