Miedź motywem przewodnim

Budując nowy dom musimy pamiętać o wielu rzeczach. Znalezienie odpowiedniej ekipy do zbudowania, a potem wykończenia budynku to prawdziwe wyzwanie. Kiedy już będziemy mogli skupić się na dokładnym przemyśleniu rozmieszczenia mebli, w parze przychodzi też armatura łazienkowa. Jaką wybrać?

Armatura do łazienek

bateria miedzianaWybór odpowiednich elementów łazienki  jest niezwykle istotny. Możliwości jest całe mnóstwo, jednak najważniejszym kryterium jest użyteczność. W przypadku wyboru umywalki musimy zastanowić się do czego na co dzień będziemy jej używać. Mniejsze pomieszczenia zdecydowanie polubią się z małymi umywalkami. Jeśli jednak mamy nieco więcej miejsca, wówczas warto przemyśleć zainstalowanie większej umywalki, dzięki której bez chlapania wykonamy wieczorną toaletę twarzy. Zastanówmy się czy wolimy prysznic, czy wannę i która opcja będzie łatwiejsza w utrzymaniu czystości. Może starczy miejsca na jedno i drugie? Oprócz funkcjonalności bardzo ważny jest oczywiście wygląd. Pomyślmy jakie elementy wystroju mamy już wybrane i w jakich częściach mieszkania. Jak to ze sobą współgra? Warto zdecydować się na cechy wspólne, jednak pamiętać o zachowaniu równowagi. Dobrym sposobem na zaakcentowanie motywu przewodniego, jest zdecydowanie się na kran, baterię i słuchawkę prysznicową w tym samym kolorze. Na przykład bateria miedziana w  łazience, a w kuchni kran w tym samym stylu i zabarwieniu. Miedź może pojawić się też w formie uchwytów drzwiczek w szafkach. To znakomity sposób na zachowanie harmonii i spójności, ale bez nadmiernego powielania motywu. Nie należy też łączyć ze sobą kilku różnych stylów aranżacyjnych – chyba, że mamy wyjątkowo dobre oko.

Urządzając łazienkę pamiętajmy o tych podstawowych zasadach. Poszukajmy inspiracji na różnych stronach internetowych lub zapytajmy o radę firmy zajmującej się tym profesjonalnie. Zaszalejmy z wyborem słuchawek prysznicowych i baterii, zdecydujmy się na jeden kolorystyczny motyw przewodni, jednak pamiętajmy, że użyteczność jest najważniejsza.