Mezoterapia igłowa w gabinecie kosmetycznym

W dzisiejszych czasach zabiegi kosmetyczne są już całkowitą normą. Korzystamy  z pomocy wykwalifikowanych kosmetyczek, zarówno dbając o swoje dłonie, jak i twarze. Ale obecnie znajdziemy także bogatą ofertę zabiegów na całe ciało. Mogłybyśmy korzystać z dobroci kosmetologii każdego dnia, jednak każda z nas wybiera to, co uważa, że jest jej potrzebne albo po prostu to, co lubi. 

Do czego służy mezoterapia igłowa?

mezoterapia igłowaNawet młode kobiety dbają dziś o to, aby jak najdłużej zachować świetny wygląd. Kosmetyczka nie kojarzy się już ze starszą panią, która potrzebuje nieco makijażu. Nie bywamy w salonach kosmetycznych wyłącznie przy szczególnych okazjach. Często odwiedzamy salony regularnie. Korzystamy z podstawowych zabiegów, jak manicure czy maseczka nawilżająca na twarz, ale także tych bardziej zaawansowanych jak depilacja laserowa czy mezoterapia igłowa. To właśnie ten zabieg przyciągnął moją uwagę podczas mojej ostatniej wizyty u kosmetyczki. Zupełnie nie wiedziałam, na czym on polega. Otrzymałam dokładne wyjaśnienie, że mezoterapia jest wskazana, jeśli chcemy odmłodzić skórę, zredukować zmarszczki czy poprawić wygląd blizny. Polega na nakłuwaniu skóry w chorych czy zmienionych miejscach i podawaniu wgłąb specjalnego preparatu. Kosmetyczka zapewniała, że zabieg nie jest zbyt bolesny pomimo użycia igły. Przyznała, że ma wiele pacjentek, które się mu poddają. Należy go wykonać kilkukrotnie i przestrzegać pewnych zasad po jego wykonaniu. Podobno konieczne jest specjalne szkolenie, żeby wykonywać takie zabiegi. 

Póki co zostałam przy przyjemniejszym spędzaniu czasu u kosmetyczki na pedicure czy maseczce. Jednak rzeczywiście, gdy wychodziłam z salonu jedna z klientek umawiała termin na wykonanie mezoterapii. W sumie nie domyślałam się, do czego był potrzebny jej ten zabieg, bo była piękną kobietą o idealnej cerze.