Lustra do domu

Jeśli jesteśmy osobami starszymi to z pewnością pamiętamy czasy kiedy w domu było jedynie jedno lustro i to w łazience. Służyło ono za pomoc przy codziennej toalecie. Nikt wtedy nie pomyślał, że lustra za kilka lat będą pełnić funkcję nie tylko użytkową, ale również dekoracyjną w naszych czterech ścianach.

Lustra ozdobą domu

lustra okrągłeO kilku lat możemy zaobserwować trend posiadania w domach pięknych, ozdobnych luster. Stały się one nie tylko przedmiotem, którego potrzebujemy każdego ranka, ale również elementem dekoracyjnym. Dziś nie wyobrażamy sobie domu bez dużego lustra. Nie wyobrażają sobie tego przede wszystkim kobiety, które przymierzają przed nim stroje. Oprócz dużych, podłużnych luster furorę również robią w ostatnim czasie lustra okrągłe, które wraz z piękną ozdobną ramą tworzą wspaniałe dopełnienie. Królują one w niejednym domu. Jednak nie tylko te z wyrafinowanymi ramami są modne. Na wielu kontach społecznościowych znanych gwiazd możemy zauważyć zdjęcia zrobione w lustrach z prostą białą ramą. To właśnie biel kilka lat temu opanowała wiele mieszkań sprawiając, że wiele z nich z zagraconych przerodziło się w schludne minimalistyczne. A jak wiemy minimalizm dobrze służy naszej psychice. Dzięki niemu czujemy wewnętrzny spokój i opanowanie. Lustra zaś w świetny sposób dopełniają takie wnętrza. Z ich pomocą z małego pokoiku możemy stworzyć na pierwszy rzut oka pokój z większą powierzchnią niż w rzeczywistości. Lustra bowiem dodają głębi pomieszczeniom.

Jeśli więc chcemy, aby nasze mieszkanie było modne warto pomyśleć nad zakupem do niego luster. Nie tylko będziemy mieli się w czym codziennie przeglądać, ale potraktujemy je jako element wystroju, który doda jemu elegancji. Dobrze dobrane dodatki bowiem mogą w diametralny sposób odmienić nasze własne cztery kąty.