Legalne susze z konopi

Konopie są roślinami, które na terenie Polski są obecnie niezbyt dobrze kojarzone. Wynika to stąd, że często mówi się o konopiach jedynie w kontekście narkotyków. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że konopie występują również w innych odmianach, które mogą okazać się cenne dla naszego zdrowia. Jedną z takich właśnie odmian są konopie przemysłowe. 

Zakup suszu z konopi 

legalny susz konopnyKonopie przemysłowe zwane są bardzo często konopiami włóknistymi oraz konopiami siewnymi. W dawnych czasach te rośliny były uprawiane bardzo często. Celem ich uprawiania było pozyskiwanie włókien, z których następnie szyte były ubrania. Trzeba jednak zauważyć, że konopie przemysłowe mają również wiele cennych właściwości leczniczych. Obecnie z tych roślin wytwarzany jest prozdrowotny i w pełni legalny susz konopny. Koniecznie zaznaczyć trzeba, że takowy susz nie zawiera w swoim składzie absolutnie żadnych substancji psychoaktywnych. Natomiast w konopiach przemysłowych znajdują się znaczne ilości cennego składnika, jakim jest CBD. Jest to składnik z grupy kannabidioli, który może w bardzo dużym stopniu wpływać na poprawę pracy naszego układu nerwowego. Kannabidiole między innymi wpływają na zmniejszenie ryzyka zachorowania na chorobę Alzheimera czy też Parkinsona. Coraz częściej produkty konopne wykorzystuje się również w przypadku łagodzenia bólu u osób zmagających się ze stwardnieniem rozsianym. 

Na ten moment konopie przemysłowe są bardzo cenionym gatunkiem. W naszym kraju powstaje wiele sklepów konopnych, które oferują wiele ciekawych preparatów. Oprócz omawianego powyżej suszu konopnego we wspomnianych sklepach natknąć się można na maści konopne, pasty oraz oczywiście olej CBD. Ten ostatni produkt jest szczególnie ceniony ze względu na swoje niezwykłe właściwości.