Pachnąca wanna, świece zapachowe

Kule do kąpieli- zrób to sama

Moda na samodzielne przygotowywanie kosmetyków trafiła wreszcie do naszego kraju. Mamy już dość uniwersalnych kosmetyków, które są dla każdego, czyli dla nikogo, pełnych chemii produktów od których dostajemy uczulenia, produktów testowanych na zwierzętach.

Jak zrobić samemu kule do kąpieli?

Pachnąca wanna, świece zapachoweZaczynamy brać sprawy w swoje ręce i same wykonywać różne kosmetyki. Jak to zrobić? Do niektórych np. do kremów do twarzy potrzebna jest specjalistyczna wiedza. Nie każdy umie dobrać sobie produkty do stworzenia takiego kremu, więc nie warto z tym eksperymentować, jeśli nie jesteśmy pewne co będzie dla ans najlepsze. Ale już takie kule do kąpieli każda może sobie zrobić w domu. Czego będziemy potrzebować? Soda oczyszczona sprawi, ze kule do kąpieli będą musujące, kwasek cytrynowy nada im konsystencji i odświeżającego efektu, do tego potrzebujemy olejki eteryczne, zioła, suszone płatki kwiatów, czy aromaty, które lubimy oraz coś do ich połączenia, najlepiej niewielkie ilości wody. Później wszystkie składniki musimy dokładnie wymieszać, a z powstałej masy uformować kulki pożądanej wielkości. Takie kulki muszą teraz wyschnąć, najlepiej przez całą noc, a później są gotowe do użycia. Możemy je także zawinąć w folię lub trzymać w hermetycznym opakowaniu, żeby nie straciły swoich właściwości. Samemu możemy też zrobić świece zapachowe. Wystarczy, że będziemy mieli naczynie, do którego wlejemy roztopiony wosk, może to być puszka po konserwie, szklany słoik, czy butelka, które nadadzą kształt świecy, knot, a także miejsce do podgrzania wosku, a potem do wysuszenia gotowej świeci. Przydadzą się nam woski zapachowe, dzięki czemu nasza świece będzie pięknie pachniała. Jeśli chcemy by nasza świeca miała kolor to trzeba podczas topienia wosku dodać do niej kilka kropel barwnika, a następnie dokładnie wymieszać. Nie będą to może takie eleganckie świece, jak świeczki woodwick, ale na pewno będziemy mieli satysfakcję, że mamy w domu ręcznie robione świece.

Co prawda tanie świece yankee candle można dostać już za kilkanaście złotych, ale to nie będzie to samo, co produkt własnej produkcji domowej.