Koszule z tkaniny twill

Dopasowanie odpowiedniej koszuli męskiej nie jest wcale takie proste, jakby się mogło wydawać. Jest wiele ważnych elementów, na które należy zwrócić uwagę przed kupnem tej części garderoby. Jaki rodzaj koszul będzie pasował do sylwetki?

Jakie zalety koszuli twill?

koszula twillDla niektórych osób koszule różnią się tylko kolorem, no może jeszcze ceną, niestety są oni w błędzie. Aby mężczyzna prezentował się elegancko i schludnie powinien dopasować wygodną i odpowiednią do jego sylwetki i stylu koszulę. Jakie wyróżniamy rodzaje? W sklepach stacjonarnych, jak i internetowych znajdziemy bogatą ofertę koszul, które dzielimy na: formalne lub wizytowe przeważnie w kolorze białym, lub błękitnym ze sztywnym kołnierzykiem, mankietami oraz zakrytymi plisą guzikami, koszule nieformalne wykonane z miękkiej tkaniny o różnych kolorach i wzorach, noszona z krawatem lub bez oraz koszule sportowe np. z jeansu. Aby dobrać rozmiar koszuli do sylwetki potrzebny będzie wzrost, który określa długość koszuli i rękawów oraz numer kołnierzyka, a to nic innego jak obwód szyi w centymetrach powiększony o szerokość jednego lub dwóch palców. Ważnym elementem będzie również materiał, z jakiego jest wykonana koszula i to głównie od niego będzie zależało, jaka jest jakość oraz cena. Świetnym wyborem będzie koszula twill (diagonal), której delikatnie połyskujący materiał jest odporny na zagniecenia oraz znacznie ułatwia prasowanie. Jednak najpopularniejszym materiałem będzie bawełna, ponieważ jest naturalna i pozwala skórze oddychać, jak również len, jedwab.

Podstawą jest, aby dobrze czuć się w wybranej koszuli oraz by pasowała do całej reszty i okazji na którą chcemy ją włożyć. Źle dobrana do sylwetki koszula może optycznie dodać kilogramów, wyeksponować różne mankamenty albo skrócić szyję czego pewnie każdy wolałby uniknąć.