odstraszanie gołębi

Kolce na ptaki i odstraszanie gołębi

Ostatnio musiałam wybrać się w podróż służbową. Tak więc, że nie jestem za dobrym kierowcą, postanowiłam pojechać na miejsce docelowe pociągiem polskich linii kolejowych, myślę, że to będzie bezpieczniejsze niż podróż samochodem i ja kierująca.

Fachowe odstraszanie gołębi

odstraszanie gołębiTak więc postanowiłam wyruszyć już w niedzielę, gdyż w poniedziałek w samo południe miałam być już na miejscu. Pakowanie walizki o dziwo poszło mi szybko i sprawnie. Na dworcu w mieście, w którym mieszkam zjawiłam się pół godziny przed czasem, gdyż myślałam, że będą długie kolejki do kasy, a jednak nie było. Tak więc usiadłam wygodnie na ławeczce na dworcu i czekałam na mój pociąg. Siedząc tak i się nudząc zauważyłam, że na budkach z kawami oraz słodkimi przekąskami są zamontowane odstraszanie gołębi. Dziwnie tak na tych urządzeniach wyglądały kolce na ptaki. Jednak po dłuższej chwili siedząc tak na dworcu zauważyłam, że odstraszacz ptaków nie zdaje egzaminu. Niby ptaki nie siadały na automatach, jednak już na obok znajdujących się parapetach tak. Odstraszanie ptaków w ten sposób na pewno nie zdaje egzaminu, gdyż ptaki po prostu będą siadały obok. Co ciekawe po jakiejś chwili zjawił się ochroniarz, który zaczną wyganiać ptaki, jednak nie skutecznie, ptaki po prostu poleciały w inne miejsce, gdy znowu do nich podszedł, to wróciły na parapet.

Walka z ptakami na dworcu jest jak walka z wiatrakami. Niby z jednego miejsca je przegonisz, to i tak polecą na inne i tak w kółko. Nic dziwnego, że ptaki tak lubią dworce, skoro mogą znaleźć tak wiele tu pokarmu dla nich.