Klocki Lego

Klocki lego dla dziewczynek- czy zachęcą do zabawy?

Ostatnio na rynku zabawek zaczynają pojawiać się takie propozycje, którymi chętnie będą bawić się nie tylko chłopcy, ale i dziewczynki.

Lego dla dziewczynki to świetny pomysł!

Klocki LegoDuży wpływ ma na to presja społeczna, która nakazuje, by nie robić podziałów na to co chłopięce i an to co dziewczęce. Z drugiej strony pojawiają się także propozycje ,,męskich” zabawek, które dostają swoją ,,kobiecą” wersje. Przykładem takiego działania są klocki lego dla dziewczynek. Układanie klocków jest uważane za chłopięcą rozrywkę, za którą dziewczynki nie przepadają. Zatem, żeby zachęcić je do tej zabawy, firma Lego stworzyła klocki z dziewczęcymi figurkami, zwierzętami domowymi, takie jak klocki lego friends. Mamy tam grupę przyjaciółek, które razem spędzają wolny czas na zabawie, prowadza gospodarstwo i karmią zwierzaki, czy wypoczywają na plaży. Skierowanie zabawki tylko do dziewczynek ma je zachęcić do kupowania ich. Czy jednak faktycznie tak się dzieje? Czy takie klocki są bardziej pociągające niż klocki lego city, które są bardzo ,,ogóle”, czyli skierowane do dzieci obu płci? Na pewno jest to ciekawa strategia marketingowa. Mimo iż wiele osób twierdzi, ze takie podziały ze względu na płeć są niekorzystne, to większość dziewczynek zacznie się interesować klockami bardziej, jeśli zobaczy tam dziewczęce figurki, kucyki, księżniczki, czy pałace, a nie same klocki lego technic, polegające na składaniu modeli pojazdów. To w gruncie rzeczy działanie na podświadomość i na to, co widzimy w reklamach. Jeśli widzimy dziewczynki bawiące się lalkami, a nie samolocikami to zapewne nasze dziecko sięgnie po lalki, a nie po klocki lego ninjago.

Dedykowane klocki na pewno będą się lepiej sprzedawać, być może nawet lepiej niż klocki ,,ogólne”, czyli dla wszystkich. Zatem zachęcenie do zabawy przez firmę lego się powiodło.