Kredyt, ubezpieczenie samochód

Kilka opcji sfinansowania samochodu firmowego

Prowadząc własną działalność gospodarczą musimy się liczyć ze sporymi wydatkami. Pieniądze są nam potrzebne nie tylko w momencie rozkręcania firmy, ale także potem. Każdy sprzęt ma to do siebie, że kiedyś się zużywa i trzeba go naprawiać lub kupować kolejne urządzenia.

Jakie możliwości dają nam kredyty samochodowe?

Kredyt, ubezpieczenie samochódTeraz na przykład większość przedsiębiorstw nie wyobraża sobie sprawnej działalności bez samochodów. Te osobowe idealnie nadają się do odwiedzania kontrahentów i zdobywania nowych zamówień, a te dostawcze spisują się w momencie przewozu towarów do magazynów lub wprost do klientów. Chociaż auto powinno być podstawowym wyposażeniem każdej firmy, to nie każdy przedsiębiorca może sobie pozwolić na jego zakup. Jakie są zatem możliwości? Opcji jest kilka. Po pierwsze dobrym rozwiązaniem mogą być kredyty samochodowe słupsk. O ile firmy nie zawsze mogą wziąć zwykłe kredyty gotówkowe, o o tyle specjalistyczne kredyty inwestycyjne są przeznaczone właśnie dla wszystkich typów działalności. Tego typu kredyty są na tyle korzystne, że można je brać nie tylko na samochody, ale także na maszyny, komputery, linie produkcyjne i wiele innych urządzeń. Jeśli ta opcja nam nie odpowiada, to może zainteresują nas kredyty samochodowe. Jak ich sama nazwa wskazuje przeznaczone są one właśnie na zakup nowych lub używanych aut. Kolejnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców jest leasing. Ten sposób cieszy się coraz większym zainteresowaniem z kilku powodów. Przede wszystkim leasing nie obciąża naszej zdolności kredytowej. W każdej chwili możemy zaciągnąć dowolne kredyty. Poza tym jest tani, a wypożyczone auto po wygaśnięciu umowy można wykupić na własność. Takie samochody także mają ubezpieczenia i są pełnowartościowe, ale miesięczne raty są dużo tańsze. Jeśli w danym banku lub firmie pozabankowej będziemy kupować więcej niż jedno auto, to automatycznie możemy znaleźć tanie ubezpieczenia grupowe.

Im większy pakiet zamawiamy tym mamy większe szanse na negocjowanie ceny i na atrakcyjne rabaty. Z powyższych propozycji każdy przedsiębiorca z pewnością znajdzie najlepszą dla siebie opcję.